Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan “Erdoğan giderse Suriye oluruz!”

Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan’ın Haber Türk ekranlarında söylediği sözler sosyal medyada tartışmalara sebep oldu. Sayan, Erdoğan'ın seçimi kaybetmesi halinde ülkenin Suriye'ye benzeyeceğini söyledi.
Takip et
Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan “Erdoğan giderse Suriye oluruz!”
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 1

Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, Habertürk’te Kübra Par’ın sorularını cevapladı. Sayan, AK Parti’nin gündeminde yeni bir çözüm süreci olup olmadığı sorusuna, “Çözüm sürecini bana göre millet ittifakı arıyor. HDP ile işbirliği yapıp Kürtlerin oyunu almak için. Biz PKK ile HDP ile masaya oturmayız. Bizim gözümüzde onlar Kürtleri temsil etmiyor.” şeklinde konuştu.

ÇÖZÜM SÜRECİ HATA MIYDI?

Kübra Par’ın, “Geçmişteki hata mıydı?” sorusuna Savcı Sayan şu cevabı verdi;

“Ben hata diyorum, iyi niyetle başlanmıştı fakat sabote ettiler. Dağdan PKK inmesin diyerek sabote edildi. Türkiye’de problem kalmaz, dünyaya meydan okuyacak.

Kurtları temsil eden HDP, PKK, İngiltere ve Amerika istiyor bunu. Osmanlı İmparatorluğu’nu parçalayanlar Kürt Devleti kuramazlar mıydı? Neden izin vermediler?

“ERDOĞAN GİDERSE BİZ SURİYE OLACAĞIZ”

Önümüzde vicdanlı, imanlı bir lider var. Tayyip Erdoğan bir halk destanıdır. Tayyip Erdoğan, bir Anadolu destanıdır. Giderse çok arayacağız. Tayyip Erdoğan giderse biz Suriye olacağız.

2010’da CHP’ye operasyon yapılması ile Tayyip Erdoğan paralel yapının farkına vardı. CHP’yi paravan yapacaklardı. Türkiye’yi Suriye’ye çevireceklerdi.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (1)
Kadir ayas
14 Haziran 2021, 14:58 tarihinde yazildi

Yaşasak ne olur yaşamasak ne olur bebeklerin masumca öldüğü dünyada savaşların olduğu dunyada

  • Cevapla
  • 0