Ağır darbe alan PKK’dan Kürtlere tehdit! “hesabını soracağız”

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından PKK'ya karşı yürütülen operasyonlar neticesinde ağır darbe alan PKK'nın elebaşı Cemil Bayık, operasyonların önüne geçmedikleri için Kürtlere seslenerek “Bunun hesabını soracağız” dedi.
Takip et
Ağır darbe alan PKK’dan Kürtlere tehdit! “hesabını soracağız”
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Irak’taki terör kamplarına vurulan ağır darbelerle köşeye sıkışan PKK elebaşılarından Cemil Bayık, harekâtın durdurulması için, saklandığı delikten görüntülü mesaj yayımladı.

Doğu ve Güneydoğu’daki vatandaşların kendilerine destek vermediğini, sessiz kaldığını belirten teröristbaşı Bayık, Kürtlere hem hakaret etti hem de ‘operasyonun durdurulması çalışmayanları affetmeyeceğiz” diye Kürt halkını tehdit etti. Başık şuylö konuştu:

Kürt olamazlar! Hesabını soracağız…

“Kendine Kürt’üm, sosyalistim, devrimciyim diyenler neden hâlâ sessiz. Avrupa’da, Türkiye’de kimse kamuoyu yaratmıyor. Operasyonlara karşı çıkmayanlar değil demokrat, Kürt bile olamaz. Bize destek olmayan, operasyonların durdurulması için lüzumlu tepkiyi göstermeyenleri affetmeyeceğiz.”

Bayık, PKK elebaşılarından Murat Karayılan’ın da bir müddet önce destek çağrısında bulunduğunu, fakat karşılık bulmadığını söyledi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.