adplus-dvertising

Ağaoğlu: ‘Savunma bölgesine alternatif transfer acil olarak gündeme gelebilir’

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, savunma bölgesinde meydana gelen sakatlıkların sonrasında alternatif transferin acil olarak gündeme gelebileceğini ifade ederken, Türkiye Futbol Federasyonu’na yapılan silahlı saldırıyla alakalı ise, “Futbolu getirmiş olduğumuz noktadan, olması gereken noktaya taşıyacak olan bizleriz” şeklinde konuştu.
Takip et
Ağaoğlu: ‘Savunma bölgesine alternatif transfer acil olarak gündeme gelebilir’
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Spor Toto Süper Lig’de Ümraniyespor’u deplasmanda 1-0 mağlup eden Trabzonspor’da müsabakanın sonrasında Başkan Ahmet Ağaoğlu gazetecilere açıklamalarda bulundu. Zor maç olduğunu söyleyen Ağaoğlu, “Bu havalarda maç trafiği yoğun, üst üste oynana maçlar. Sakatlıklar da yakamızı bırakmıyor. Dorukhan eklendi son olarak. Maçtan ziyade Dorukhan’ın sakatlığı en büyük sıkıntı. Her şeye karşın alınan 3 puan önemliydi. Kaybedilen Antalya maçı, berabere biten Galatasaray maçından sonra 3 puanla devam etmek önemliydi. 3 puan aldığımız için mutluyuz. 1 yıl içerisinde o bölgede Serkan, Perez ve Dorukhan sakatlandı. Gerçekten büyük sıkıntı. Ertuğrul Başkan’a iş düşüyor, çünkü o bölgeye adam bulmak mecburiyetinde. Sakatlıktan dolayı yahut ileriki haftalarda ihtiyaçtan dolayı transfer gündeme gelebilir. O bölgede çok sakat verdik, alternatif oyuncumuz yok. Bir tek Larssen kaldı orada. O bölgeye alternatif transfer acil olarak gündeme gelebilir” açıklamasında bulundu.

“Futbolu getirmiş olduğumuz noktadan, olması gereken noktaya taşıyacak olan bizleriz”

Türkiye Futbol Federasyonu’na yapılan silahlı saldırı ile ilgili konuşan Ahmet Ağaoğlu, “65 yaşındayım, 35 yıldır mesaj vermeye çalışıyoruz, sağduyu diyoruz ama futbolun gelmiş olduğu nokta ortada. Kazanmak için her şeyin mubah olduğu düşüncesiyle hareket eden ve o doğrultuda algının üretildiği bir ortamdayız. 25 yıldır futbolu olması gereken yerden alıp farklı noktaya getirdik. Avrupa kupalarında neden bu kadar az takım var dedik. Futbolda başarıya giden yolda her şey mubahtır düşüncesiyle yapmış olduğumu uygulamalar, tavır ve tutum bu noktaya taşıdı. Camialar arası gerginlik hat safhada. Olayın neden gerçekleştiğini bilmiyoruz ama bu düşündüğümüz şey değildir, sıradan adli vakadır diyerek düşünüyoruz. Başkan ve yönetim kurulu odasına isabet edince aynı düşüncede ısrarcı olamıyorum. Futbolu getirmiş olduğumuz noktadan, olması gerektiği noktaya taşıyacak olanlar bizleriz. Sorumluluk bize ait. Kimse kendini sağa sola atmasın. Gelmiş olduğumuz noktada herkes pay sahibidir. Biraz aklımızı başımıza almamız gerekir. Avrupa’daki vaziyetimiz hiç iyi değil. Puanlamaya baktığınız zaman Sırbistan Ligi’nde şampiyon, önümüzdeki yıl Şampiyonlar Ligi’ne direkt katılacak. Bizde bir takımımız 2 eleme ve 1 play-off oynamak mecburiyetinde. İçinde bulunduğumuz tabloyu en iyi anlatan vaziyet bu” diyerek konuştu.

Ahmet Ağaoğlu konuşmasının sonrasında çevredeki taraftarların Arjantinli yıldız futbolcu Lionel Messi’nin takıma ne zaman geleceği sorularına ise gülümseyerek yanıt verdi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.