AG Anadolu Grubu Holding’den 70 milyon liralık satış

Türkiye’nin önde gelen sanayi firmalarından AG Anadolu Grubu Holding, AND Anadolu Gayrimenkul Yatırımları’nda sahip olduğu payların satışına bağlayıcı olmayan mutabakat gerçekleştirdi.
Takip et
AG Anadolu Grubu Holding’den 70 milyon liralık satış
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Türkiye’de gayrimenkul, bilişim, perakendecilik, kırtasiye ve sanayi alanlarında faaliyet gösteren AG Anadolu Grubu Holding, iştiraki olan AND Anadolu Gayrimenkul Yatırımları A.Ş.’yi varlıkları ile beraber satmak için harekete geçti.

AND Anadolu Gayrimenkul Yatırımları A.Ş.’in yüzde 100’üne sahip olan AND Anadolu Gayrimenkul Yatırımları A.Ş.’nin mevcutta 40.5 milyon lira sermayesi bulunuyor.

AND Anadolu Gayrimenkul Yatırımları A.Ş.’ye talip olan Maher Yatırım Holding’in iştiraki Quick Sigorta ve Corpus Sigorta satış bedeli olarak 70 milyon lira ödemeyi gözden çıkardı.

Firmanın satışına ilişkin çalışmalar ise başlatıldı.

AND Anadolu Gayrimenkul Yatırımları’nın KAP’a yaptığı açıklama şu şekilde:

Aktif varlıkları arasında AND Kozyatağı binasının bulunduğu AND Anadolu Gayrimenkul Yatırımları A.Ş. firmalarımızın %100 oranındaki hisselerinin, Maher Yatırım Holding A.Ş.’nin iştiraki olan Quick Sigorta A.Ş ve Corpus Sigorta A.Ş. firmaları tarafından satın alınmasına yönelik bağlayıcı olmayan bir mutabakat sağlanmış olup alakalı taraflarla pay devrine ilişkin finansal, vergisel, hukuki inceleme ve müzakere süreci başlatılmıştır. Bu çerçevede, pay devir işlemlerinin gerektirebileceği izinler için resmi kuruluş ön müracaatları da dahil, lüzumlu işlemlerin başlatılmasına karar verilmiştir. Taraflarca sağlanmış mutabakata göre, hisse devir bedeli’nin 70 milyon TL seviyesinde olacağı tahmin edilmekte olup söz konusu hisse devir bedeli alakalı firmanın kapanış tarihindeki bilançosunda yer verilen toplam aktifleri ile borç ve yükümlülüklerinin netleştirilmesi biçiminde hesaplanacaktır.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.