adplus-dvertising

Afyonkarahisar’dan Da Diyarbakır Annelerine Destek

Eskişehir'de olduğu gibi Afyonkarahisar'da da Diyarbakır annelerine destek geldi. Evlat nöbeti tutan annelerin yanındayız mesajı verildi.
Takip et
Afyonkarahisar’dan Da Diyarbakır Annelerine Destek
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Çocuklarının PKK tarafından dağa kaçırıldığı için HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde annelerin başlattığı eyleme destek büyüyor. 1 aydan fazla zamandır devam eden eylem, ailelerin sayısı arttıkça daha da ses getirmeye başladı. Diyarbakır anneleri için yurdun dört bir yanından destek çağrısı yapılıyor.

Afyonkarahisar’dan Da Diyarbakır Annelerine Destek

Afyonkarahisar’da gerçekleştirilen basın açıklamasında sivil toplum kuruluşları adına Serap Elmas Özdemir konuştu. Annelerin yanındayız mesajı veren Özdemir, bu direnişin teröre en büyük darbeyi vuracak iradeyi ortaya koyduğuna yürekten inandıklarını söyledi. Eskişehir’de de söylendiği gibi tarihin Diyarbakır annelerini saygı ile yazacağı vurgulandı.

Özdemir açıklamalarının devamında, “Evladının ölüsüne bile razıyım diyen annelerin masum ve insani direnişi yanında olan hepimizin boynunun borcudur.” ifadelerini kullandı ve anne acısının etiketi olmaz söyleminin altını çizdi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.