adplus-dvertising

Afyonkarahisar’da bir köy sele teslim oldu

Afyonkarahisar’ın İscehisar ilçesinde 3 saat boyunca süren dolu ve yağmur sonrası 1 köy sanki sele teslim oldu. Köyde bir çoban yıkılan ağılın altında kalarak yaralanırken 50 koyunu ise sele kapılarak telef oldu. Ekili alanların sel sularının altına kaldığı köyde salatalık tarlalarında ise 2 milyonluk zarar yaşandı.
Takip et
Afyonkarahisar’da bir köy sele teslim oldu
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Afyonkarahisar’da dün akşam saatlerinde etkili olan sağanak yağış sebebiyle birçok bölgede sel baskınları yaşandı. İscehisar ilçesi Çalışlar Köyü’nde saat 18.00 sıralarında etkili olan sağanak yağış yerini doluya bıraktı. Ortalama 3 saat boyunca devam eden sağanak yağış ve dolu sebebiyle dereler taştı. Köy sanki sele teslim oldu. Sel sebebiyle birçok küçükbaş hayvan telef olurken, Halil İbrahim Gün adlı bir Çoban’ın ağılının duvarı sel sebebiyle yıkıldı. Yıkılan duvarın altında kalan çobanın ayağı kırılarak yaralanırken 50 koyunu ise sel sularına kapılarak telef oldu. Sel sularına kapıldığı düşünülen Halil İbrahim Gün adlı çoban 112 ekiplerinin bölgeye sevk edilmesiyle yıkılan ağıl duvarının altında bulunarak ambulansla hastaneye kaldırıldı.
Köyde öte yandan birçok tarım aleti sele kapıldı.

Afyonkarahisar’da bir köy sele teslim oldu

Öte yandan buğday, arpa, mısır, nohut gibi ekili alanlar tamamen sele teslim olurken salatalık tarlalarında ise ortalama 2 milyonluk hasar yaşandı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.