adplus-dvertising

Afrika’dan gelen çöl tozu Türkiye’ye giriş yaptı! Meteoroloji uyarıyor…

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bazı bölgelerde güçlü rüzgar, fırtına ve Kuzey Afrika kaynaklı toz taşınımı beklendiğini duyurdu, 28 il için sarı kodlu alarm verdi. İşte son dakika hava durumu bilgisinin detayları…
Takip et
Afrika’dan gelen çöl tozu Türkiye’ye giriş yaptı! Meteoroloji uyarıyor…
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, doğu ve kuzeybatı kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Edirne, Kırklareli, Bingöl, Muş, Ağrı, Iğdır ve Hakkari çevrelerinin yağmur ve sağanak yağmurlu, öbür yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Karadeniz’in iç ve yüksek kesimleri ile Doğu Anadolu’da yüksek kar örtüsüne sahip eğimli bölgelerde çığ riski bulunmaktadır. Sabah ve gece saatlerinde doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Marmara ile Güneydoğu Anadolu’nun güneyinde toz taşınımı görüleceği tahmin ediliyor.

Meteorolojiden yapılan açıklamaya göre, rüzgarın bugün Trakya’nın batısı ile kıyı Ege’de, cuma günü ise Marmara ve Ege Bölgesi geneli ile Batı Karadeniz’de güney yönlerden güçlü (40-60 kilometre/saat) ve ara sıra fırtına biçiminde (60-80 kilometre/saat) esmesi düşünülüyor.

Bugün ve cuma , Marmara, Ege, İç Anadolu’nun batısı ve Batı Karadeniz’de Afrika kaynaklı toz taşınımı bekleniyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.