adplus-dvertising

Afganistan’da Vatandaşlar Sandığa Gidiyor

Afganistan'da vatandaşlar yeni cumhurbaşkanlarını belirlemek üzere sandığa gitmeye başladı. Oy verme işlemleri akşam saatlerine kadar devam edecek.
Takip et
Afganistan’da Vatandaşlar Sandığa Gidiyor
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Afganistan vatandaşları, yoğun güvenlik önlemleri altında sandığa gitmeye devam ediyor. Seçmenler sabahın erken saatlerinden itibaren seçim merkezlerinin yolunu tutarak oy vermeye başladı. 9 milyon 600 bin seçmenin bulunduğu Afganistan’da, 15 cumhurbaşkanı adayı birden bulunuyor.

Afganistan’da Vatandaşlar Sandığa Gidiyor

Ülkede hakim olan etnik grubun ve liderlerinin desteğini elinde bulunduran Eşref Gani ve İcra Kurulu Başkanı Abdullah Abdullah, 15 adaylı seçimin mutlak favorisi olarak öne çıkıyor.

TALİBAN KORKUSU…

Cumhurbaşkanı adayı olan ve halihazırda Cumhurbaşkanı olan Eşref Gani, başkent Kabil’deki Amani Lisesinde oyunu kullandı ve gazetecilere açıklamalarda bulundu. Gani, tüm vatandaşları oy kullanmaya çağırdı. Öte yandan ülkede bulunan 40 ilçede Taliban’ın kontrolünde olduğu için seçim sandığı kurulamazken, Taliban tehdidi altında olduğu bilinen 100’ün üzerinde ilçede de sandıklar kurulamadı. Seçimler 34 vilayette yapılmaya devam ediyor. Sandık kurulan bölgelerde güvenliği 100 binden fazla özel güvenlik görevlisi sağlıyor.

Afganistan’da Vatandaşlar Sandığa Gidiyor

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.