Afganistan’da okul önündeki bombalı saldırıda 50 kişi öldü!

Afganistan’ın başkenti Kabil’de bir okulun önünde dün iftar saatinde gerçekleştirilen bombalı saldırıda yaşamını yitirenlerin sayısı 50’ye yükseldi.
Takip et
Afganistan’da okul önündeki bombalı saldırıda 50 kişi öldü!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Afganistan İçişleri Bakanlığı Sözcüsü Tarık Aryen, basına yaptığı açıklamada, Kabil’in Daşt-i Barçi bölgesinde Seyid-ü Şüheda Okulu önünde dün iftar saatinde gerçekleştirilen bombalı saldırıda hayatını kaybedenlerin sayısının 50’ye yükseldiğini belirtti.

Saldırıda yaralananların sayısının 100’ü geçtiğini ifade eden Aryen, ölü sayısının daha da artmasından endişe edildiğini söyledi.

Aryen, saldırının önce bomba yüklü araçla ve sonrasında da bölgeye yerleştirilen iki ayrı bombanın patlatılmasıyla gerçekleştirildiğini kaydetti.

Eğitim merkezlerinin savaş dokunulmazlığına sahip ve bu saldırının savaş suçu olduğunu dile getiren Aryen, saldırıdan Taliban’ı sorumlu tuttu.

Saldırıyı henüz üstlenen olmadı. Taliban ise saldırıyla bağlantılarının olmadığını ve saldırıyı kınadıklarını açıklamıştı.

Afganistan hükümetine göre ortalama bir haftadır yabancı kuvvetlerin çekilmeye başlamasından bu yana ülkede şiddet olayları bir hayli arttı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.