adplus-dvertising

AFAD, Türkiye’yi vuran fırtına raporunu açıkladı!

Türkiye dünden bu yana lodosun etkisi altında. Meydana Gelen fırtınada, İstanbul, Zonguldak ve Kocaeli’de toplam 6 kişi yaşamını yitirdi, 44 kişi de yaralandı. AFAD yaşananlara ilişkin son vaziyeti açıkladı.
Takip et
AFAD, Türkiye’yi vuran fırtına raporunu açıkladı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Şiddetli lodos Türkiye’nin batı kesimini etkilemeye devam ediyor. İstanbul’da 4 can kaybına neden olan fırtına birçok ilde çatıların uçması, ağaçların devrilmesi gibi olumsuzluklara yol açtı. AFAD yaşananlarla alakalı son vaziyete ilişkin bir açıklama yaptı.

İstanbul’da zaman zaman hızı saatte 100 kilometrenin üstüne çıktığı söylenen fırtına sebebiyle 2075 kaza ihbarı alındığı bildirildi.

Açıklamada, “Olumsuz hava koşulları sebebiyle 93 çatı uçması, 233 ağaç devrilmesi olayı meydana gelmiş, 343 tehlike arz eden parça, 95 trafik ışığı ve yön tabelası, 18 araç ise hasar görmüş ve bütün bu olaylara müdahale edilmiştir” dendi.

İstanbul’da yaralı sayısının da 44 olduğu söylendi.

İşte AFAD’ın son açıklamasına il il son vaziyet:

BURSA

Şiddetli rüzgâr sebebiyle 64 ağaç devrilmesi, 81 tehlike arz eden parça ihbarı, 45 çatı uçması, 1 trafik kazası, 11 tabela uçması ve 7 hasar tespit ihbarı olmak üzere toplam 209 olay yaşandı. Yaralanma ve can kaybı yok.

BOLU

Mudurnu ve Göynük ilçelerinde toplam 2 çatı uçması olayı yaşandı. An itibarıyla herhangi bir can kaybı ve yaralanma bilgisi yok.

KOCAELİ

Aşırı yağış ve fırtınadan dolayı 123 çatı uçması, 5 tehlike arz eden olay, 23 ağaç devrilmesi, 1 direk devrilmesi, 1 baca yıkılması, 1 iskele kalıbı çökmesi, 2 minare yıkılması, 4 su taşkını, 14 sera hasarı, 6 araç hasarı, 1 duvar çökmesi, 2 tabela devrilmesi olmak üzere toplam 184 olay yaşandı. Öte Yandan il genelinde 60 trafoda elektrik kesintisi meydana geldi.

11 tekne batması gerçekleşti. Meydana gelen olaylarda 1 kişi yaşamını yitirdi, 8 kişi yaralandı. İzmit Arızlı Köyü Cami minaresi devrildi, 4 ev önlem maksatlı olarak boşaltıldı.

TEKİRDAĞ

Şiddetli rüzgar sebebiyle 1 ağaç devrilmesi, 2 direk devrilmesi, 4 çatı uçması, 1 tabela uçması olmak üzere toplam 8 olay yaşandı. Herhangi bir can kaybı ve yaralanma yok.

YALOVA

10 ağaç devrilmesi, 1 tehlike arz eden parça ihbarı, 5 çatı uçması, 1 çit devrilmesi ve 1 ekip talebi olmak üzere toplam 8 olay yaşandı. Herhangi bir can kaybı ve yaralanma yok.

ZONGULDAK

Ereğli ilçesinde 2 konutun çatısı uçtu, 1 konutun çatısı yandı, 1 konutun da balkonunda yangın çıktı. Şehirde yaşanan olaylarda 1 kişi yaşamını yitirdi.

BALIKESİR

8 çatı hasarı, 1 ev duvarı yıkılması ve 2 araç hasarı yaşandı. Herhangi bir can kaybı ve yaralanma yok.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.