adplus-dvertising

AFAD Başkanı Güllüoğlu’ndan Ece Üner’e Toplanma Alanı Cevabı

Show TV Ece Üner'in, İstanbul depremi sonrası toplanma alanları ile ilgili yaptığı konuşmaya AFAD Başkanı Mehmet Güllüoğlu'ndan sert cevap geldi.
Takip et
AFAD Başkanı Güllüoğlu’ndan Ece Üner’e Toplanma Alanı Cevabı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İstanbul’da geride bıraktığımız Perşembe günü saat 13.59’da 5.8 şiddetinde bir deprem oldu. Şehir çapında kuvvetli biçimde hissedilen depremin ardından 4.1 ve 4.0 şiddetinde depremler oldu. Show TV Ana Haber Spikeri Ece Üner ise aynı gün gerçekleştirdiği canlı yayında toplanma alanlarının olmadığına dikkat çekince devreye Afet ve Acil Durum Yönetim Başkanı Mehmet Güllüoğlu girdi.

ECE ÜNER SİTEM ETMİŞTİ

Ece Üner, haberi sunarken “İstanbul’da muhtemel bir depremde bizlerin toplanma alanı olarak tespit edilen 493 bölgeden 416’sına AVM, rezidans ve gökdelen dikilmiş. Neyse ki deprem sırasında alışveriş yapabileceğimiz yüzlerce AVM alternatifi var” dedi.

AFAD’DAN ÇOK SERT CEVAP GELDİ

Üner’in canlı yayındaki açıklamalarınının sonrasında AFAD Başkanı Mehmet Güllüoğlu’ndan cevap geldi. Twitter sayfasından mesele ile ilgili paylaşım yapan Güllüoğlu, Ece Üner’e şu sözlerle sert çıktı: “Ece Üner sözde gazetecilik yapmış. Hayret bir şey! Acaba kimi aradı sordu toplanma alanı kaç adet var diye, acaba E-devlete hiç girip baktı mı? Bu nasıl bir gazeteciliktir?! Hangi senede kaldınız? Nasıl bilgi topladınız?! AFAD olarak toplumu yanlış bilgilendirdiğiniz için hukuki yollara başvuru yapacağız. Herkesi yaptığı işte sorumlu davranmaya, insafa, izana davet ediyorum.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.