adplus-dvertising

Adres sorma bahanesiyle kapkaç

11 Haziran 2022, 09:55 tarihinde eklendi
Eskişehir’de adres sorma bahanesiyle yaklaştığı kişinin cebindeki telefonu çalıp kaçan kapkaççı güvenlik kameralarına yakalandı.
Takip et
Adres sorma bahanesiyle kapkaç
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Olay, önceki gece saat 01.50 sıralarında Hacıseyit Mahallesi’nde yaşandı. Cadde üstündeki bir marketin önünde gerçekleşen olayda alkol yahut farklı bir madde içtiği ileri sürülen bir şahıs adres sorma bahanesiyle Tevfik Sezdi’nin yanına geldi. Bir süre oyalanan kapkaççı, lafa tuttuğu Tevfik Sezdi’nin cebinde hafif çıkmış biçimde duran telefonu alarak bir anda kaçmaya başladı. Olayın şokunu atlattıktan sonra Sezdi ile kapkaççı arasında başlayan kovalamaca, kimliği belirlenemeyen hırsızın ara sokaklarda izini kaybettirmesiyle sona erdi. Öte Yandan olayın gerçekleştiği marketin işletmecisi de 2 gün önce gece saatlerinde bankamatikte para yatırdığı esnada kapkaççıyı dolanırken gördüğünü söyledi.

Adres sorma bahanesiyle kapkaç

“Adres sorma bahanesiyle benimle muhabbet etmeye çalıştı”

Hırsızın kendisine adres sorma bahanesiyle yaklaştığını söyleyen 31 yaşındaki Tevfik Sezdi, kapkaççının yakalanmasını istedi. Şikayet maksadıyla polislere yaptığı müracaatta kendisine yardım edilmediği söyleyen Sezdi, “Cumartesi gecesi eve gidiyordum, taksiden inmiştim. Burada tanımadığım bir şahıs adres sordu bana. Ben ona adresi tarif ederken, benimle muhabbet etmeye çalıştı. Herhalde alkol yahut başka bir şey içmişti. Öyle olduğu için esasında biraz temkinli durdum. Telefon cebimdeydi. Işığını gördü. Telefonu aldı ve kaçıp gitti. Daha sonra polise gittim. Cihazın faturası olmadığı için bana yardımcı olmayacaklarını belirttiler. Ben bu konuda mağdurum. Telefonun bulunmasını değil ama şahsın yakalanmasını istiyorum. Herkesin başına gelebilir. Çevrede birçok kişi geziyor. Bu tarz insanların, vatandaşların özgürlüğünü kısıtlamasına polislerin müsaade etmemesi gerekiyor” şeklinde konuştu.

Adres sorma bahanesiyle kapkaç

“2 gün önce gece yine gördüm, geziyordu rahat rahat”

Olayın üstünden ortalama 1 hafta geçmesine karşın 2 gün önce aynı şahsı tekrar gördüğünü söyleyen market işletmecisi 34 yaşındaki Erkin Öztürk ise şu ifadeleri kullandı:
“Biz arkadaşın bağırma sesine çıktık. Cep telefonunu alıp kaçtığını gördük. Peşinden koştuk ama yakalayamadık. ATM’ye para yatırmaya gittiğimde 2 gün önce gece şahsı yine gördüm. Geziyordu rahat rahat. Dükkana gelip güvenlik kamerası soran olmadı, olayı soran dahi olmadı. Hoş bir vaziyet değil. Eşimiz, dostumuz var. Kadınlara da yapabilir bunu, çantalarını alıp kaçabilir, zarar verebilir. Bu şahsın yakalanmasını istiyoruz.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.