adplus-dvertising

Adnan Oktar’ın örgütüne yeni operasyon!

Adnan Oktar suç örgütüne yönelik yürütülen soruşturma çerçevesinde İstanbul merkezli 4 ilde yeni bir operasyon başlatıldı. 8 zanlının yakalanması için başlatılan operasyonda bazı zanlıların gözaltına alındığı söylendi. Öte Yandan aynı suç örgütüne yönelik başka bir mahkemece 61 kişi hakkında daha yakalama kararı çıkarıldığı öğrenildi.
Takip et
Adnan Oktar’ın örgütüne yeni operasyon!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Edinilen bilgiye göre, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu ile İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi tarafından, Adnan Oktar suç örgütüne yönelik yürütülen iki farklı soruşturma çerçevesinde 69 kişi hakkında gözaltı kararı verdi. Aynı örgüte yönelik yürütülen iki ayrı soruşturma çerçevesinde harekete geçen İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şubesine bağlı ekipler, söz konusu suç örgütünün faaliyetlerinin deşifresine yönelik operasyon düzenledi.

Buna göre yapılan çalışmalarda, cezaevinde tutuklu bulunan örgüt lideri Adnan Oktar’ın emir ve talimatlarını dışarıdaki örgüt mensuplarına ileten ve örgütün sürekliliğini temin etmeyi hedefleyen, örgütün maddi imkanlarını kontrol eden, müşteki ve etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanması muhtemel olan şahıslara baskı kuran aralarında Oktar’ın avukatlarının da bulunduğu 8 zanlının yakalanması için operasyon başlatıldı. İstanbul merkezli 4 ilde eş zamanlı operasyon düzenlendi. Örgüt lideri Adnan Oktar’ın avukatlarına ait İstanbul’da 2, Ankara’da 1 avukatlık ofisinde Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosunda görevli Cumhuriyet Savcıları nezaretinde arama işlemleri devam ediyor.

32 şüpheli yakalandı

Öte yandan aynı suç örgütüyle alakalı İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 2. Ceza Dairesince 61 şüpheli hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı verildiği söylendi. Mahkeme kararı doğrultusunda harekete geçen İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, belirlenen 52 şahıstan 32’sinin yakalandığı bildirdi. İstanbul dışında bulunan 9 şahısla alakalı çalışmaların devam ettiği aktarıldı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.