Adnan Oktar’ın Kediciği Yeliz Sucu Mahkeme Başkanını Kızdırdı

Adnan Oktar organize suç örgütü davasında, Adnan Oktar ve 226 sanığın yargılanması sürdürüldü. Yeliz Sucu’nun savunması ise davaya damgasını vurdu.

İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesince, Silivri Ceza İnfaz Kurumu Yerleşkesi bölgesinde yer alan salonda gerçekleştirilen duruşmada tutuklu sanıklardan Yeliz Sucu savunmasını gerçekleştirdi.

“Örgüt yöneticiliği”, “suçtan kaynaklanan mal değerlerini aklama”, “siyasal veya askeri casusluğa teşebbüs” ve örgüt faaliyetleri kapsamında işlendiği iddia edilen tüm suçlardan sorumlu tutularak mahkeme karşısına çıkan sanık Sucu, suç örgütü değil arkadaş grubu olduklarını, suç örgütü olduklarına dair iddianamede bir delil görmediğini iddia etti.

“İNGİLİZ DERİN DEVLETİ ADNAN OKTAR’A KOMPLO DÜZENLİYOR”

Sucu’nun, “İngiliz derin devletinin” Adnan Oktar ve grubuna karşı komplo kurduğunu, Oktar’ın, bu gizli yapının planlarını deşifre edeceğini duyurmasıyla birlikte kendilerine operasyon yapıldığını öne sürmesi üzerine, Mahkeme Başkanı Mehmet Galip Perk, “Bu devlette bir sürü polis var, jandarma, hakim, savcı var. Bu işin içinde İngiliz derin devleti olduğunu kimse anlamadı da siz mi anladınız? Sizin nasıl bir gücünüz var ki bunu öğrendiniz?” diye sordu.

YELİZ SUCU’NUN MAHKEME SAVUNMASI

Mahkeme Başkanı Mehmet Galip Pek’in sorusu üzerine Yeliz Sucu, “Biz 5 vakit namazını kılan insanlarız. Ayrıca kazası falan da değil namazın saatlerine de dikkat ederiz. Turnike iddiaları da kesinlikle yalandır. Zekeriya Öz ile görüştüğümüz iddiası var. O tarihlerde Zekeriya Öz’ün FETÖ’cü olduğunu bilmemiz mümkün değildir. Masonlarla görüştüğümüz doğrudur. Mason localarına Kur’an-ı Kerim koyulmasına vesile olan kişi Adnan Oktar’dır. Bir Müslüman olarak alkışlanmamız gerektiğini düşünüyorum” savunmasını yaptı.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı