adplus-dvertising

Adnan Oktar Yarın İlk Defa Hakim Karşısına Çıkacak

11 Temmuz 2018'de yapılan operasyonla gözaltına alınan Adnan Oktar ve örgüt üyeleri yarın ilk defa hakim karşısına çıkacak. Tamamlanan iddianamede örgüte 1999 yılında ilk operasyonu yapan Adil Serdar Saçan 1 numaralı müşteki olarak yer aldı.
Takip et
Adnan Oktar Yarın İlk Defa Hakim Karşısına Çıkacak
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İstanbul polisinin başarı operasyonu ile 11 Temmuz 2018’de gözaltına alınan Adnan Oktar ve suç örgütü üyeleri yarın ilk defa hakim karşısına çıkacak. Adnan Oktar ile beraber gözaltına alınan 171’i tutuklu 225 kişi de hakim karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Adnan Oktar Yarın İlk Defa Hakim Karşısına Çıkacak

ADİL SERDAR SAÇAN 1 NUMARALI MÜŞTEKİ

Davada çok ilginç bir olay da yaşandı. Hazırlanan iddianamede 1 numaralı müşteki olarak Adil Serdar Saçan’a yer verildi. Saçan 1999 yılında örgüte ilk operasyonu yapan kişi olarak biliniyor. Saçan o dönemde İstanbul Emniyeti’nde Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü olarak görev yapıyordu. Konu hakkında açıklama yapan Saçan, operasyonun ardından Tarkan Yavaş tarafından dosyasının FETÖ’ye verildiğini ve operasyonun itibarsız hale getirildiğini söyledi.

ADNAN OKTAR ÖRGÜTÜNE 24 AYRI SUÇLAMA

Tamamlanan iddianamede örgüt üyelerine 24 ayrı suçlama yöneltildi. Yöneltilen suçlamalar, “Siyasal ve askeri casusluk suçuna teşebbüs etmek, suç işlemek amacıyla örgüt kurma ve yönetmek, suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olmak, suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olmamakla birlikte örgüte yardım etmek, cinsel istismar, cinsel saldırı, 6136 sayılı Ateşli Silahlar ve Bıçaklar Hakkında Kanun’a muhalefet etmek, eğitim ve öğretim hakkının engellenmesi, eziyet, şantaj, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama, hakaret, 3628 sayılı Mal Bildiriminde Bulunulması, Rüşvet ve Yolsuzlukla Mücadele Kanunu’na muhalefet, kişiler arasındaki konuşmaların dinlenmesi ve kayda alınması, dolandırıcılık, tehdit, kişilerin verilerinin kaydedilmesi, kasten adam öldürmeye teşebbüs, silahlı terör örgütüne üye olmamakla birlikte örgüte yardım etmek, 5607 sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanunu’na muhalefet etmek, resmi belgeyi bozmak, yok etmek veya gizlemek, resmi belgede sahtecilik, suçluyu kayırma” olarak kayda geçildi.

Adnan Oktar Yarın İlk Defa Hakim Karşısına Çıkacak
Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.