adplus-dvertising

Adnan Oktar suç örgütü operasyonunda yeni gelişme: 2 kadın şüpheli yakalandı

Adnan Oktar suç örgütüne yönelik soruşturma çerçevesinde aranan Meltem D. ve Ferhunde E.B. isimli iki kadın şüpheli İstanbul’da yakalandı.
Takip et
Adnan Oktar suç örgütü operasyonunda yeni gelişme: 2 kadın şüpheli yakalandı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Alınan bilgiye göre, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca Adnan Oktar silahlı suç örgütüne yönelik yürütülen soruşturmada yeni bir gelişme meydana geldi.

Savcılık talimatıyla harekete geçen İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, örgütün sürekliliğini temin etmeyi hedefleyen Meltem D. ve Ferhunde E.B. isimli 2 kişiyi tespit etti.

Söz konusu zanlıların adli yargılamayı etkilemek için lobi faaliyetlerinde bulunduklarını, örgüte yönelik yapılan operasyonda görev alan emniyet ve yargı üyeleri hakkında araştırma yapıp bilgi toplamaya çalıştıklarını tespit eden polis, bu kişilerin yargılama süreci devam eden soruşturmayla alakalı adli makamları yanıltma ismine yalancı tanıklar bulduklarını saptadı.

Yalancı tanıklarla esassız bilgi ve belge yaratma eylemlerinde bulundukları iddia edilen 2 zanlının yakalanması için bugün Şişli ve Üsküdar’da operasyon düzenlendi. Eş zamanlı baskında Meltem D. ve Ferhunde E.V. isimli 2 örgüt mensubu kadın yakalanarak gözaltına alındı. Gözaltına alınan 2 zanlının İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne getirildiği söylendi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.