Adnan Oktar hapishanede koronavirüse yakalandı!

Organize suç örgütü lideri Adnan Oktar’ın tutuklu bulunduğu Edirne Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda koronavirüsü atlattığı ve karantinada olduğu öğrenildi.
Takip et
Adnan Oktar hapishanede koronavirüse yakalandı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Avukat Sinem Mollahasanoğlu’nun 21 Ocak günü müvekkili Adnan Oktar’ın sağlık vaziyetiyle alakalı cezaevi savcısına dilekçe sunduğu gün yüzüne çıktı. Dilekçede Edirne Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda tutuklu bulunan Adnan Oktar’ın 14 Ocak 2021’de yaptırdığı test sonucunun önce pozitif çıktığı sonrasında da izole biçimde koğuşa kaldırıldığı söylendi.

‘MÜVEKKİLİN CAN GÜVENLİĞİNDEN ENDİŞE DUYMAKTAYIZ’

Adnan Oktar’ın 29 Ocak 2021 tarihi itibariyle yapılan test ve muayene neticesinde koronavirüs test sonucunun pozitif çıktığı, Oktar’ın karantinaya alındığı ve daha önce Adalet Bakanlığı’na bildirildiği kaydedilen dilekçede “Müvekkil ve arkadaşlarının farklı cezaevlerine dağıtılıp özellikle müvekkile yönelik bir suikast düzenleneceği yönünde tehditler alması sebebiyle müvekkilimin can güvenliğinden endişe duymaktayız. Bu nedenle müvekkilin sağlığı ve can güvenliği ile ilgili hem ailesinin hem de avukatlarının bilgi alabilmesinin önüne şüpheli test neticesi ile sanki bir engel konulmaktadır. Hiç kimseyle teması olmayan ve izole vaziyette tutulan bir kişinin test sonucunun pozitif çıkma olasılığı bulunmamaktadır” biçiminde ifadeler kullanıldı.

Dilekçede Adnan Oktar’ın koronavirüs testinin tekrarlanması, karantina uygulamasının kaldırılması ve karantinanın kaldırılmaması ihtimalinde ailesi ve avukatları ile telefonla da olsa görüşme hakkının kullanılması talep edildi.

SAĞLIK VAZIYETININ İYİ OLDUĞU ÖĞRENİLDİ

Edinilen bilgilere göre Adnan Oktar’ın koronavirüs testinin negatife döndüğü, sağlık vaziyetinin iyi olduğu ancak kontrol maksatlı karantinada bulunduğu öğrenildi. İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesi Adnan Oktar’ın birçok suçtan 9 bin 803 sene hapis cezasına çarptırmıştı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.