Adnan Oktar, Batman’da yeni yapılan cezaevine nakledildi!

Silahlı suç örgütü kurmakla suçlanan Adnan Oktar 9 bin 803 sene hapis cezası aldı. Oktar, kaldığı Silivri cezaevinden Batman'da yeni yapılan yüksek güvenlikli cezaevine sevk edildi. Oktar'ın cezasını burada tamamlaması bekleniyor.
Takip et
Adnan Oktar, Batman’da yeni yapılan cezaevine nakledildi!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Adnan Oktar, İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesince 11 Ocak’ta “silahlı suç örgütü kurma ve yönetme”, “cinsel suçlar”, “FETÖ’ye yardım”, “siyasal yahut askeri casusluk” gibi birçok suçtan 9 bin 803 sene 6 ay hapis cezasına mahkum edilmişti. Temmuz 2018’de tutuklandıktan sonra İstanbul Silivri Cezaevine konulan Oktar, burada bir müddet kaldıktan sonra Edirne Cezaevine nakledilmişti. Edirne macerası da kısa süren Oktar’ın gene yeri değiştirildi. Oktar, bu defa Batman’ın Beşiri ilçesinde yeni yapılan yüksek güvenlikli T tipi cezaevine nakledildi.

3’ÜNCÜ CEZAEVİ

Sabah gazetesinin haberine göre, yoğun güvenlik tedbiriyle sevki yapılan Oktar, Batman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçirildikten sonra yeni adresi olan Beşiri Cezaevine yerleştirildi. Adnan Oktar’ın “Kediciklerim” dediği kadınları cezaevinden yönetmeye devam ettiği, görüş günlerinde ziyaretine gelen elemanlarına verdiği talimatlarla da örgütünü ayakta tutmaya çalıştığı iddia edilmişti.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Hukuk İşleri ve Soruşturma Şube Müdürlüğü tarafından İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına yapılan suç duyurusunda, Adnan Oktar’ın avukatları Ayşe Toprak ve Sinem Mollahasanoğlu’nun internet üstünden bütün resmi kurumlara dilekçeler gönderip, Oktar soruşturmasını yapan polis memurlarına “Kriptocu, FETÖ’cü, karanlık yapı” diyerek hakaretlerde bulundukları bildirildi. Başsavcılık da Avukatlık Yasası gereğince bu iki avukat ile ilgili “hakaret” suçundan soruşturma yürütmek için Adalet Bakanlığından “soruşturma izni” istedi. Bakanlığın soruşturmaya gerek görmesi üstüne savcılık şüpheli avukatlardan savunmalarını istedi.

“BÜTÜN EMNİYETİ HEDEF ALMADIK”

Zanlılar Ayşe Toprak ve Sinem Mollahasanoğlu ile avukatları Buket Malkoç savcılığa yazılı savunma verdi. Toprak ve Mollahasanoğlu, polis hakkındaki ifadelerinin suç olmadığını, Emniyet’te halen kripto FETÖ’cülerin olduğunu ve görevini layığıyla yapan memurları ayrı tuttuklarını savundu. Emniyet teşkilatını ya da Oktar soruşturmasını yürüten birimin hepsine yönelik ifade kullanmadıklarını savunan avukatlar, “hakaret” suçunun kişiye karşı işlenebileceğini, kurumlar yahut kimliği belli olmayan memurlar için bu suçtan soruşturma yapılamacağını ileri sürdü.Savcılık, savunmaları alınan şüpheli avukatların “Devletin kurum ve organlarını aşağılama” suçundan kovuşturma açılmasına yeterli kanıt bulunduğunu söyleyerek, bu defa dava açmak için Bakanlıktan “kovuşturma izni verilmesini” talep etti.

“İNGİLİZ DERİN DEVLETİ” İDDİASI

Savcılığın Bakanlığa gönderdiği yazıda, Adnan Oktar’ın avukatlarının devlet kurumlarını yıpratmaya çalıştığı bildirildi. İngiliz derin devletinin basın, emniyet ve yargı içinde kontrol altında tuttuğu kripto FETÖ’cülerin desteğiyle Adnan Oktar’a kumpas kurduğunu öne süren avukatların, devlet kurumlarını hedef aldığı dile getirildi. Bakanlığın “kovuşturma izni” vermesi vaziyetinde avukatlar ile ilgili mahkemede dava açılacak ve yargılamaya başlanacak.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.