Adasını 17 Milyon Liraya Satılığa Çıkardı!

Özel mülkünü internetten satılığa çıkaran vatandaş, kendisine gelen 14 milyon liralık bir teklifi reddetti, pazarlığa yanaşmıyor.
Takip et
Adasını 17 Milyon Liraya Satılığa Çıkardı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Bursa’da ilginç bir ilan gündeme oturdu. Uluabat Gölü’nde bulunan kendisine ait adayı satışa koyan vatandaş istediği astronomik ücret ile de şaşkına çevirdi. Tapulu özel mülkü için tam 17 milyon lira değer biçen kişi, istediği fiyatın altındaki teklifleri de anında geri çeviriyor. Kendisine 14 milyon liralık bir teklif sunulan Bulut, bu parayı yetersiz bularak teklifi geri çevirdi.

Karadan yaklaşık 2 kilometre açıkta bulunan adada 550 kadar zeytin ağacı bulunuyor. 47 dönüm alana sahip adanın 81 yıldır ailelerine ait olduğunu ifade eden vatandaş satış kararını neden aldıklarını da açıkladı. Ada ile yeteri kadar ilgilenemediklerini dile getiren adam “Alana şimdiden hayırlı olsun. Pazarlık yapmayacağım. 17 milyon lira değer biçtim ve adayı almak isteyen kişi bu parayı ödemeli” ifadelerini kullandı.

TOPRAĞI ÇOK VERİMLİ

Adaya inşaat izni verilmiyor. Konu ile ilgili açıklama yapan belediye yetkilileri, adanın ekolojik tarım için uygun olduğunu ancak betonarme yapılara izin vermediklerini söyledi. Bungalov yapılara izin verebileceklerini dile getiren belediye yetkilileri adanın toprağının da oldukça verimli olduğunu dile getirdi. Ailenin bugüne kadar adada zeytin yetiştiriciliği yaptığını belirten yetkililer, toplanan mahsulün Türkiye’deki en lezzetli zeytinlerden olduğunu ifade ederek adanın yeni alıcısına zeytin tarımına devam etmesi tavsiyesinde bulundu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.