Adana’daki Sit Alanı, ‘Kesin Korunacak Bölge’ İlan Edildi

Adana'nın Pozantı İlçesi'nde bulunan Şekerpınar Doğal Sit Alanı, Resmi Gazete'de yayımlanan kararla, ''Kesin Korunacak Hassas Bölge'' ilan edildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylanan kararın Resmi Gazete’de yayımlanmasının ardından Adana’nın Pozantı İlçesi’nde bulunan Şekerpınar Doğal Sit Alanı, ”Kesin Korunacak Hassas Bölge” ilan edildi. Bu karar sonrasında bölgede koruma esaslı çevre politikası yürütülecek.

Alınan karar, 1 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi 109. madde kapsamında verildi. Bu kararla birlikte bölgenin devamlılığı için çevre politikaları oluşturulacak ve doğal hayat korunmaya devam edecek.

7 ŞEHİRDE, 9 BÖLGEDE KORUMA KARARI ALINDI

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile birlikte Türkiye’nin doğal güzelliklerini barındıran 9 bölgede, koruma kararı alındı. Koruma kararının alındığı bölgeler Antalya, Denizli, Muğla, Osmaniye, Van, Rize ve Adana’da yer alıyor. BU 7 şehirde bulunan 9 doğal alan, Resmi Gazete’de yayımlanan karar sonrasında gözetim altına alındı. Bu bölgelerdeki doğal hayatın hassas çizgisinin korunması için çevre politikaları geliştirilecek.

Yapılacak araştırmalar sonucunda Cumhurbaşkanlığı’nın, yeni koruma bölgeleri de oluşturabileceği öğrenildi.

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı