Adana’da operasyonla gözaltına alınan zanlı The End yazılı tişört giydi!

Adana merkezli 8 ilde online satış siteleri ve sosyal medya üstünden sahte ilanlarla aralarında hakim, asker ve polislerin de bulunduğu 93 kişiyi toplamda 250 bin lira dolandıran dolandırıcılık şebekesine yönelik şafak vakti operasyon düzenlendi. 37 kişi ile ilgili gözaltı kararının bulunduğu operasyonda çok sayıda şüpheli yakalandı. Gözaltına alınan zanlılardan birisinin giydiği ‘The End’ (Son) yazılı tişört ise dikkat çekti.
Takip et
Adana’da operasyonla gözaltına alınan zanlı The End yazılı tişört giydi!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Adana merkezli 8 ilde gerçekte olmayan ürünleri internet sitelerinde sahte satış ilanı vererek dolandırıcılık yaptığı ileri sürülen 37 zanlının yakalanması için operasyon düzenlendi.

İl Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, ürün satışı yapılan internet siteleri ve sosyal medya aracılığıyla, gerçekte olmayan oto yedek parça, telefon, bilgisayar, ekran kartı gibi elektronik eşyaların sahte satış ilanını vererek dolandırıcılık yaptığı ileri sürülen kişilere yönelik çalışma başlattı.

Bu kapsamda yapılan incelemede zanlıların aralarında polis, asker ve hakim gibi farklı meslek gruplarına üye 93 kişinin 250 bin lira tutarında dolandırıldığı belirlendi.

Adana Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla “Bilişim sistemlerinin araç olarak kullanılması suretiyle ilan dolandırıcılığı” yaptığı değerlendirilen 37 şüpheli ile ilgili gözaltı kararı verildi.

Adana merkezli operasyonda ekiplerce Ankara, Antalya, Bursa, Edirne, İstanbul, Konya ve Kütahya’da zanlıların adreslerine eş zamanlı baskın düzenlendi.

Operasyonda gözaltına alınan bazı zanlılar, adli tıp birimindeki sağlık kontrolünün sonrasında emniyet müdürlüğüne götürüldü.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.