Adana’da kirasını ödeyemeyen aile sokağa atıldı!

Adana'da kirasını ödeyemeyen aile ev sahibi tarafından eşyalarıyla birlikte sokağa atıldı.
Takip et
Adana’da kirasını ödeyemeyen aile sokağa atıldı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Merkez Sarıçam ilçesi Sofulu Mahallesi’nde yaşayan bir çocuk sahibi Sarıç çifti, ekonomik sıkıntıdan dolayı 6 aylık kirayı ödeyemeyince, ev sahibi, ailenin evden çıkmasını istedi.

Misafirlikten dönen Sarıç ailesi, bütün eşyalarının evin önüne atıldığını gördü.

Aile, yardımsever bir kişinin desteğiyle, eşyalarını, merkez Yüreğir ilçesi Muhtar Kazım Başer Caddesi üstünde bulunan pazar meydanına taşıdı.

Zihinsel engelli 22 yaşındaki çocuklarıyla beraber sokağa atılan Sarıç çiftçi, kendilerine uzanacak yardım elini bekliyor.

Maddi olarak vaziyetlerinin kötü olduğunu ve bu sebeple kira ödemede sıkıntı yaşadıklarını söyleyen Mehmet Sarıç (54), ev sahibi tarafından eşyalarıyla beraber sokağa atıldıklarını belirtti.

Oğlunun zihinsel engelli olduğunu dile getiren Sarıç, “Herhangi bir gelirim ya da bir kimsem yok. Allah bizleri daha kötü vaziyete düşürmesin. Oturduğumuz evinde kapısı ve penceresi dahi yoktu. Kira parasını ödeyecek vaziyetimiz yoktu. 6 ay boyunca kiramızı ödeyemedik.” diyerek konuştu.

Hurda ve plastik toplayarak geçinmeye çalıştıklarını vurgulayan Sarıç, “Başımızı sokacak bir yerimiz yok. Burada tarlanın ortasında ağaç altında kalıyoruz.” dedi.

Mehmet Sarıç’ın eşi Gurbet Sarıç ise, “Çocuğum engelli, eşim ise yaşlı ve çalışamıyor. Halimiz ortada ve yardım talep ediyoruz. Kadın başıma çocuğum ve kocamla beraber dışarı atıldık. Her şeyimiz göz önünde. Eğer sığınacak ve yardım talep edecek bir akrabamız olsaydı belki bu halde olmazdık. Allah kimseyi çaresiz bırakmasın. Kimseyi de bizimle aynı vaziyete getirmesin.” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.