Adana’da Kilosu 20 Kuruşa Satılan Karpuzun Yüzüne Bakan Yok

Kilosu 1 liradan satılmasına rağmen İstanbul'da büyük rağbet gören karpuz, Adana'da satıcı bulamayınca 20 kuruşa kadar düştü.
Adana’da Kilosu 20 Kuruşa Satılan Karpuzun Yüzüne Bakan Yok
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Adana’nın en büyük geçim kaynağı ürünlerinden biri olan karpuz bu sene üreticinin yüzünü güldürmedi. İstanbul gibi büyük şehirlerde kilosu 1 liradan satılmasına rağmen büyük ilgi gören karpuzlar Adana’da satıcı bulamıyor.

Karpuzları elinde kalan köylüler kilosunu 20 kuruşa kadar düşürdü. Şehir merkezinde alıcı bulamayan karpuz çiftçileri, çareyi yol kenarında satmakta buldu. Tüm karpuzları yol kenarında sergileyen üreticiler burada da satış olmamasından şikayetçi.

Adana’da Kilosu 20 Kuruşa Satılan Karpuzun Yüzüne Bakan Yok

”BU SENE ZOR DURUMDAYIZ”

Adana-Karataş karayolunda karpuzlarını sergileyip satmaya çalışan satıcılar ise, vatandaşların ilgisini çekmeye çalışıyor. Karpuz satan çiftçilerden Emine Kaya, ”10 kiloluk karpuzları 2 liradan satmaya çalışıyoruz ama yine de alıcı bulamıyoruz, bu sene zor durumdayız üreticinin durumu kötü’ açıklamasında bulundu.

FİYATLAR BÜYÜK ŞEHİRLERDE 10 KATI ARTIYOR

Tarlada karpuzun kilosunu 10 kuruştan satan üreticiler, büyük şehirlere gelene kadar 10 katı artan fiyatlardan şikayetçi olduklarını da dile getiriyor.

  • adana
  • karpuz
Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.