Adana’da kaçak sünnetçiye baskın!

Adana’da akıllara durgunluk veren bir olay meydana geldi. Şehirde, kaçak muayenehanede hasta tedavi ettiği ve çocukları sünnet ettiği tespit edilen, görme güçlüğü yaşayan Suriye uyruklu N.G., suçüstü yakalandı.
Takip et
Adana’da kaçak sünnetçiye baskın!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Adana’da Seyhan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, Yeşilyuva Mahallesi’nde kaçak muayenehane işletildiği ihbarı üstüne Emniyet Müdürlüğü ekipleri ile beraber adrese baskın yaptı.

Ekipler, baskında kaçak muayenehaneyi işleten Suriye uyruklu N.G.’yi hijyen şartlarından yoksun, sağlıksız bir ortamda, ofis masası üzerine serilen halı üstünde kendi ülke vatandaşı bir çocuğu sünnet etmeye hazırlanırken suçüstü yakaladı.

N.G.’nin sünnet etmeye hazırlandığı çocuk koruma altına alınırken, kaçak muayenehanede ebeveynleri tarafından sünnet edilmek üzere getirilen başka çocukların da sıra beklediği belirlendi.

Adana’da kaçak sünnetçiye baskın!

GÖRME GÜÇLÜĞÜ ÇEKTİĞİ GÖRÜLDÜ

Zabıta ekiplerinin tuttuğu tutanakla kaçak muayenehane süresiz olarak mühürlenip kapatıldı. Ile Ilgili Kabahatler Yasası’na göre işlem yapılan N.G.’nin, görme güçlüğü çektiği de görüldü. Adreste yapılan aramada makas, şırınga, ilaçlar, serum, pansuman malzemeleri ve oksijen makinesi bulunurken, N.G.’nin bir seneden daha çok bir süredir kaçak muayenehane işletip doktorluk yaptığı öğrenildi. Muayene olmak için sıra bekleyen sığınmacılardan elde edilen bilgilere göre N.G.’nin, yalnızca Suriyeli sığınmacılara hizmet verdiği ve yetişkinlerin de hastalandıklarında N.G. tarafından muayene ve tedavi edildiği gün yüzüne çıktı.

Adana’da kaçak sünnetçiye baskın!

Adana’da kaçak sünnetçiye baskın!

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.