adplus-dvertising

ADANA’da Çoban Dede Türbesi’nde video çeken kadın gözaltına alındı!

ADANA’da Çoban Dede Türbesi'nde çekildiği iddia edilen video ile ilgili yapılan soruşturmada gözaltı kararı var. Askılı kıyafeti ile türbe ziyaretinde bulunan kadının İslami değerlere zarar verdiğini düşünen sosyal medya kullanıcıları olaya büyük tepki göstermişti.
Takip et
ADANA’da Çoban Dede Türbesi’nde video çeken kadın gözaltına alındı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Bir sosyal medya platformunda paylaşılan video büyük tepki topladı. Adana’nın Çukurova ilçesindeki Çoban Dede Türbesi’nde çekildiği iddia edilen videoda askılı tişörtlü bir kişi türbedeki tabutun başında dua edip, sonrasında tabutun üzerine kapanıyor.

Söz konusu kişinin görüntüleri sosyal medya hesabında paylaşmasının sonrasında birçok kişi tepki gösterdi. Videoyu izleyen sosyal medya kullanıcıları, bu davranışı saygısızlık olarak nitelendirdi.

Gözaltına alındı

Adana’da Çoban Dede Türbesi içinde çekip, sosyal medyada paylaştığı video ile Ramazan ayında İslami değerlerle dalga geçtiği için tepki gösterilen H.Ş. adlı genç kadın, gözaltına alındı. H.Ş.’nin sorgusu tamamlandıktan sonra Türk Ceza Yasası’nun (TCK) 216’ncı maddesi gereği ‘Dini değerleri alenen aşağılama ‘ suçundan adliyeye sevk edileceği öğrenildi.

ADANA’da Çoban Dede Türbesi’nde video çeken kadın gözaltına alındı!

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.