Adana Belediyesi de Geleneğe Uyup Canlı Yayın Yaptı!

İstanbul ve Ankara Belediyelerinin meclis toplantılarını canlı yayınlamasının ardından Adana Belediyesi de yaptığı bir ihaleyi canlı yayınladı.
Adana Belediyesi de Geleneğe Uyup Canlı Yayın Yaptı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

31 Mart seçimlerinde Ankara’yı kazanan Mansur Yavaş ile 23 Haziran’da İstanbul’u kazanan Ekrem İmamoğlu belediyelerinin meclis toplantılarını canlı yayınlama kararı almıştı. Vatandaşlar da sosyal medya üzerinden canlı takip ettikleri toplantıları büyük bir ilgi ile izlemişti.

Bu akıma son uyan belediye ise Adana Büyükşehir Belediyesi oldu. Yapılacak olan akar yakıt ihalesini vatandaşların izleyebileceğini deklere eden belediye bu sözünü tuttu ve ihaleyi canlı yayınla sosyal medya hesaplarından vatandaşlara ulaştırdı. 2,5 tona yakın benzin ve motorin alacak olan belediyenin ihalesine 5 firma katıldı.

SONUÇ TOPLANTISI DA CANLI OLACAK

Tekliflerini kapalı zarflarla ihale başkanına sunan firma yetkilileri de ihale sürecinin canlı yayınlanmasının hoşlarına gittiğini söyledi. Böylece şeffaflık ilkesinin sonuna kadar korunduğunu belirten firma yetkilileri belediyeye teşekkür ederek bu uygulamanın devam etmesini istedi. İhaleyi kazanacak firma ise önümüzdeki hafta yapılacak ikinci toplantıda açıklanacak. Adana belediyesinin bu toplantıyı da canlı yayın yaparak sosyal medya üzerinden vatandaşlara iletmesi bekleniyor. Hatırlanacağı gibi geçtiğimiz günlerde yapılan bir meclis toplantısında başkan Karaların bir meclis üyesi ile girdiği diyalog sosyal medyanın gündemine oturmuştu.

  • adana
  • canlı
  • yayın
Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.