Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’den yargı sistemi açıklaması!

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, “Bugün, 15 Temmuz darbe girişimi, 28 Şubat darbecilerini yargılayan bir yargı var. Yargı daha önce darbecilere selam dururken, bugün darbecileri yargılayan bir yargı var” şeklinde konuştu.
Takip et
Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’den yargı sistemi açıklaması!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Yargıda Birlik Derneğini ziyaret ederek, dernek yönetimi ve üyeleriyle bir araya geldi.

İnsan Hakları Eylem Planı ve reform paketinin ele alındığı ziyarette Adalet Bakanı Gül, reform çalışmalarına katkılarından dolayı Dernek Başkanı Ömer Faruk Aydıner’e teşekkür etti.

Yargıda Birlik Derneğinin hukuk ve vicdan dışında istikamet tanımayan bağımsız ve tarafsız yargının birlik ve dayanışma zemini olduğunu vurgulayan Bakan Gül, bütün yargı üyelerinin çalışmalarını büyük özveriyle sürdürdüğünü kaydetti.

“Çok mühim kazanımlar elde ettik”

Yargı reformunun bütün yargı üyelerinin katkıları ve uygulamalarıyla yaşam bulacağına işaret eden Gül, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“Güven veren ve erişilebilir adalet vizyonuyla yaşama geçirdiğimiz reform sürecine katkılarından dolayı Yargıda Birlik Derneği ailesine teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum. Bu ruhu çok önemsiyoruz. Bu ruhun korunması, geliştirilmesi ismine da her türlü desteği vermeye devam edeceğiz. Yargı; kimsenin, hiçbir ideolojik yapının arka bahçesi değildir. Yargı üyeleri; hakka, hakikate, Türk milletinin değerlerine ve adalet inancına sahip çıkacak bir platform yarattı. Bu konuda çok mühim kazanımlar, çok mühim sonuçlar elde ettik.”

Dernek Başkanı Aydıner de görüş ve önerilerine reform çalışmalarında yer verilmesi sebebiyle memnuniyetini dile getirdi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.