adplus-dvertising

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül görevden alınacak iddiası!

Zaman zaman “şu bakan görevden alınacak, şu kişi bakan olacak” biçiminde siyaset kulislerinde oynanan “Bakan Toto” tekrardan müşteri bulmaya başladı. Son iddiaya göre Adalet Bakanı Abdülhamit Gül görevden alınacakmış….
Takip et
Adalet Bakanı Abdülhamit Gül görevden alınacak iddiası!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Cumhuriyet’ten Selda Güneysu’nun haberine göre; kulislerde Adalet Bakanı Gül’ün görevden alınacağı öne sürülüyor. İddiaların kaynağının altında da “Gül’ün ‘görevinde pasif kaldığı’ eleştirileri” yer alıyor. Cumhur İttifakı kanadında da son zamanda gün yüzüne çıkan bu münakaşada, “salt İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun, Bakan Gül ile alakalı serzenişlerinin değil, yargıda yaşananların da ‘görevden almada etkili olacağı’” öne sürülüyor.

Erdoğan-Bahçeli zirvesinde de konuşuldu iddiası

Kulislerde, yargıdaki son vaziyet üstüne Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile MHP lideri Devlet Bahçeli’nin de görüş alışverişinde bulunduğu, “MHP’nin yargı süreçlerine yönelik itirazları üstüne ‘benzer itirazların AK Parti grubundan da geldiğini’ söylediği” ileri sürülüyor.

Soylu’nun o paylaşımı örnek gösteriliyor

İktidar kanadında “AK Parti hükümetleri içinde bugüne değin en ‘pasif’ görev yürüten Adalet bakanının Gül olduğu” söyleniyor. Örnek olarak da Soylu’nun, ocak ayında sosyal medya hesabı üstünden yaptığı “45 gündür anam hastanede. Annemle fotoğrafımın altına küfreden alçak mahkemeye çıkıyor ve adli kontrolle serbest. Ne yapmalıyım? Bakan olsam ne yazar?” açıklaması gösteriliyor.

‘Yargı hızlı hareket etmiyor’ eleştirileri

“Küfür, hakaret gibi basit ama engellenebilir suçlarda bile yargı ayağının eksik kaldığı” konuşulurken, “terörle mücadeleye yönelik yapılan operasyonlarda da yargının hızlı hareket etmediğinden” yakınıldığı öne sürülüyor. İktidar kanadı “yargının adli vakalarda da hızlı süreç yürütemediğini” söylüyor.

FETÖ BOrsası’nı önledi ama…

Gül’ün bakanlığı süresince şuana dek konuşulan tek icraatının “yargıdaki FETÖ borsasını önlemek olduğu, fakat yargının FETÖ probleminin bir problem olarak iktidarın karşısında durduğu” ifade ediliyor. Bakan Gül’ün “Yargı içinde halen aktif görevde bulunduğu bilinen ve çoğu defa basına da yansıyan ‘FETÖ bağlantılı’ hakim ve savcılara ilişkin lüzumlu işlemlerin yapılmadığı ya da geç yapıldığı” söyleniyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.