Adalarda Yaşayanlar İçin Deniz Ambulansları 24 Saat Hizmette!

Adalarda yaşayan vatandaşların acil sağlık sorunları için 4 istasyon ve 2 deniz ambulansı 24 saat hazır halde bekliyor.

Adalar’da yaşayan vatandaşların yaşayabileceği acil sağlık durumları için toplam 4 istasyon ve 2 deniz ambulansı 24 saat hizmet etmek için hazır halde bekliyor. Adalar’da yaşanacak acil vak’alara yerinde müdahale eden sağlık ekipleri ileri tetkik ve tedaviye ihtiyacı olan hastaları 7-8 dakika gibi kısa bir sürede karaya ulaştırıyor.

Sağlık Bakanlığı, İstanbul’un Adalar ilçesinde yaşayan vatandaşların acil tıbbi müdahaleye ihtiyaç duymaları halinde kullanılmak üzere deniz ambulansları resmen teyakkuzda bekliyor. Büyükada ve Kınalıada’daki istasyonlarda bekleyen ambulanslar, hastaları kara ambulansına teslim alarak 7-8 dakika içerisinde karaya çıkartmayı başarıyor. Hastalar Maltepe İDO iskelesine taşınıyor.

DENİZ AMBULANSLARI HAZIR HALDE BEKLİYOR

112 Anadolu Komuta Kontrol Merkezi Başhekimi Uzm. Dr. Yusuf Uğurlu, “Adalar ilçemizde 4 adet acil sağlık hizmetleri istasyonumuz bulunmakta. Kara ambulanslarıyla birlikte 2 adet de deniz ambulansımız bulunuyor. Bunların bir tanesi Büyükada’da, bir tanesi de Kınalıada’da konuşlanmış durumda. Hastaların naklinde, ilk başta Komuta Kontrol Merkezi’mize çağrı geliyor. Çağrıyı Büyükada, Heybeliada, Kınalıada veya Burgazada’da bulunan istasyon ekiplerimize bildirerek ilk değerlendirmesi yapılıyor. Bu değerlendirme sonucunda hastanın ileri tetkik ve tedaviye ihtiyacı olduğu görülürse deniz ambulansıyla ana karaya nakline, en uygun ve en yakın hastaneye naklini sağlıyoruz” dedi.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı