Acun Ilıcalı’nın Kanalı Dibi Gördü!

Son dönemlerde reytinglerde ciddi bir düşüş yaşayan ve reklam gelirleri önemli ölçüde azalan TV8, sıralamada ilk 10 girmekte zorlanıyor.

‘Televizyonun Dahi Çocuğu’ olarak nitelendirilen Acun Ilıcalı tarafından satın alındıktan sonra reytinglerde ciddi bir sıçrama gerçekleştiren TV8, son dönemlerde kan kaybetmeye başlamıştı. İddialı programların tek tek yayından kaldırıldığı kanaldaki düşüşe, Survivor da çare olamamıştı.


Son yıllarda sürekli aynı formatta ve birbirinin tekrarı olan yapımlardan sıkılan izleyici, yapımcılardan değişik tarzda programlar bekliyor. Bu işi Türkiye’de en iyi yapan ender insanlardan biri olan Acun Ilıcalı, satın aldığı kanalda ilk başlarda bunu başarılı bir şekilde uygulasa da devamını getiremedi. Kanalın reytinglerdeki hızlı düşüşü ekonomik kaybı da beraberinde getirdi. Özellikle yaz ekranı kuşağında reytinglerde ilk 10’a giremeyen TV8’in akıbetinin ne olacağı herkes tarafından merak ediliyor.

ACUN’UN REÇETESİ HAZIR

Geçtiğimiz günlerde konuyla ilgili bir değerlendirmede bulunan Acun Ilıcalı, kanaldan para kazanamadığı iddialarını doğrulamıştı. Yeni sezon için iddialı projelerle izleyici karşısına çıkacaklarını belirten Ilıcalı’nın hedefinde ‘Çukur’ dizisinin olduğu iddia edildi. Ilıcalı, yayınlandığı günlerde reytinglerde birinci olan bu yapımı transfer ederek kanallar arasındaki dizi rekabetinde “Ben de varım” diyecek. Medya kulislerinde Ilıcalı’nın dizinin transferi için yapımcıyla görüştüğü konuşuluyor.

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı