Acılı Baba, Doktorlara “Oğlumu Öldürün” Diye Yalvardı

2016 yılında otoparkın dördüncü katından düşen muhasebeci genç, o tarihten beridir yapay vantilatör ile nefes alabiliyor. Mide tüpünden beslenebilen gencin babası, doktorlara "Oğlumu öldürün" çağrısında bulundu.

Henüz 20 yaşındayken bir anlık dikkatsizliği sonucu otoparkın dördüncü katından düşerek beyni ağır bir şekilde hasar gören Kavan Maddocks isimli genç, o tarihten beridir yatay bir vantilatör ile nefes alıp mide tüpüyle besleniyor. İki yıl daha yaşaması öngörülen gencin babası, doktorlardan oğlunun fişini çekmelerini istedi.


Hayatı dolu dizgin yaşarken talihsiz bir kaza sonucu komaya giren ve dört yıldır görmeden, hissetmeden ve duymadan makinelere bağlı olarak yaşayan 19 yaşındaki Kavan Maddocks’ın babasından duyanları derinden sarsan bir talep geldi. Oğlundan ümidini kestiğini ve onun onurlu bir şekilde ölmesinin son isteği olduğunu belirten acılı baba, doktorlardan gerekeni yapmalarını istedi. Oğlunun asla geri dönmeyeceğini bildiklerini ifade eden baba, onu o şekilde görmenin kendisini ve diğer aile üyelerini derinden sarstığını vurguladı.

KAFASINI SCHUMACHER’DEN DAHA KÖTÜ PARÇALAMIŞ

Oğlunun korkunç kazada başını eski Formula 1 şampiyonu Michael Schumacher’den daha kötü parçaladığına dikkat çeken baba, “Doktorlar 2 yıl daha yaşayacağını öngörüyor. Ama bizim o kadar süre dayanacak gücümüz yok. Düzeleceğine dair en ufak bir umut olsa onun için her şeyi yaparım. Ancak hiçbir umut yok. Gerekenin yapılmasını istiyoruz” dedi.

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı