adplus-dvertising

Acil durum eğitimi yapacaklardı düştüler

Bursa’nın Osmangazi ilçesi Adalet Mahallesinde faaliyet gösteren YBS Havacılığa ait eğitim uçağı, Yunuseli Havaalanı yakınında düştü. Uçağı kullanan Furkan Ökten ve eğitim alan Murat Avşar yaşamını yitirdi.
Takip et
Acil durum eğitimi yapacaklardı düştüler
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Sivil eğitim uçağı olarak kayıtlara geçen UPT kuyruk numaralı Tecnam P2002JF tipi tek motorlu iki kişilik uçağın, havalandıktan kısa bir müddet sonra, Yunuseli Havaalanının batı tarafında 500 metre yükseklikte motor emergency uçuş eğitimi yapacağını anons etti. Fakat anormal bir vaziyet oluşunca kalkıştan kısa bir müddet sonra öbür piste iniş yapacağını belirtti.

Acil durum eğitimi yapacaklardı düştüler

Kalkıştan 3-4 dakikalık bir müddet sonra uçak Bağlarbaşı Mahallesinde iki evin üstüne düştü. Evlerde ve sokakta hasar yaşanırken, yaralanan olmadı. YBS firması Bursa’da sivil havacılık eğitimi veriyor. Ağırlığı 750 kilograma kadar olan küçük uçaklar için özel uçuş eğitimi alınabiliyor.

Acil durum eğitimi yapacaklardı düştüler

Ultralight Pilot Lisansı (UPL lisansı) denen belgeyi sağlayan bu tarz eğitim kurumlarında, küçük uçaklarla şehir içerisindeki havaalanlarında eğitim uçuşları yapılabiliyor. Düşen UPT kuyruk işaretli İtalyan imalatı uçak da, 600 kilogramlık grupta yer alıyordu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.