Açıköğretim fakültesi 3 ders sınav tarihi değiştirildi

ÖSYM tarafından 2019 yılında düzenlenecek olan Kamu Personeli Seçme Sınavı ile Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nin düzenleneceği AÖF 3 ders sınav tarihi denk geliyor. Bu çakışma kurumları harekete geçirdi.


Açıköğretim fakültesi 3 ders sınav tarihi değiştirildi

5 Nisan 2019 tarihinde hem KPSS hem de AÖF sınavlarına girecek olan adayların dikkatini çeken durum, gündemi müşkül eden haberler arasındaki yerini aldı. Kurumlar zaman kaybetmeden harekete geçti ve bu çerçevede flaş bir gelişme yaşandı. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi’nin resmi internet sitesinden flaş bir duyuru yayımlandı. Yapılan açıklamada AÖF 3 ders sınavı tarihinin değiştirildiği bildirildi.

İKİ SINAVIN TARİHİ AYNI GÜNE DENK GELİYOR

2019 yılın Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca yapılacak olan Kamu Personeli Seçme Sınavı tarihi ile Anadolu Üniversitesi (AÖF) tarafından yapılacak 3 ders sınav tarihleri aynı güne denk geliyordu. Adaylar sorun oluşturan bu durum için birçokmerciye talepte bulunmuştu. Her iki sınava da girecek olan adaylar sınav tarihlerinin değiştirilmesi adına düzenleme yapılmasını istemişlerdi. Adaylarla birlikte sosyal medyada oluşturulan topluluklar da tarihleriyle ilgili bir iyileştirme yapılması için çağrıda bulundu.

YENİ SINAV TARİHLERİ

2019 Kamu Personeli Seçme Sınavı’nın Alan Bilgisi oturumu 20-21 Temmuz 2019’da yapılacaktı. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi’nin 3 ders sınavı da 20 Temmuz 2019’da yapılacaktı. Bu durumda KPSS ile AÖF 3 ders sınavları aynı güne denk geliyordu. Aynı gün içerisinde hem AÖF 3 ders sınavına hem de KPSS’ye girecek öğrenciler mağdur durumda kalacaktı.

Adayların mağduriyet yaşamaması için sınav tarihleri düzenledi. Anadolu Üniversitesi yetkilileri, resmi internet sitesinden duyuru yayımladı. İnternet sitesinden yayımlanan duyuruya göre sınav tarihi ileri bir güne alındı. AÖF 3 ders sınav tarihi 27 Temmuz 2019’dur şeklinde açıklandı.

Yazar: Aykut Bilir

Aykut Bilir
Aykut Bilir, 1981 senesinde Manisa'da dünyaya geldi. Bilir, eğitim hayatını Boğaziçi Üniversitesi'nde tamamlamıştır. Üniversite yıllarının ardından çeşitli mecralarda yazıları yayınlanan Aykut Bilir, günümüzde internet gazeteciliğine yönelik görsel ve yazılı materyaller içeren haberler yapmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.