Aç Kalan Kurtlar Geçim Kaynağını Elinden Aldı!

Köyceğiz'de sürüye dalan aç kurtlar 13 koyunu öldürdü. Geçimini hayvancılıkla sağlayan adam manzara karşısında gözyaşlarına boğuldu.
Aç Kalan Kurtlar Geçim Kaynağını Elinden Aldı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Son günlerde artan kurt saldırılarına bir yenisi Muğla’da eklendi. Köyceğiz ilçesinde, hayvanlarını koyduğu ağıla gelen Orhan Demir isimli vatandaş gördüğü manzara karşısında şok geçirdi. 13 koyununu yerde hareketsiz gören adam gözyaşlarına boğuldu. Aç kalan kurtların saldırılarına uğrayan 13 hayvan oracıkta ölürken 4 koyun da yaralandı. Kurtların bazı koyunların büyük kısmını yedikleri de görüldü.

Doğal yaşam alanları gün geçtikçe daralan ve yemek bulmakta zorlandıkları için insanların yerleşim alanlarına kadar inen kurtlar bölgede uzun süredir ciddi bir sorun teşkil ediyor. Tek geçim kaynağı hayvancılık olan Orhan Demir de bu duruma isyan etti. CİMER’e konu ile ilgili bir şikayet gönderdiklerini ve devlet yetkililerinden olay ile ilgili yardım beklediklerini belirten talihsiz adam zararının karşılanmasını istiyor.

DOĞAL ALANA YEM BIRAKILIYOR

Köyceğiz’de yaşayanların tamamında bu korku var. Hayvanları kadar kendi canlarından da endişe duyduklarını belirten yöre halkı bu duruma bir an önce çözüm bulunmasını istiyor. Kurtlara zarar vermek istemediklerini belirten vatandaşlar yine de tüfekle nöbete başladı bile. Yetkililer hayvanların doğal yaşam alanlarına zaman zaman yiyecekler bıraksa da daralan alan nedeniyle hayvanların yerleşim bölgelerine yaklaşmasının önüne geçilemiyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.