adplus-dvertising

Abdurrahim Albayrak: ‘Burak başkanım bu kaosa camiayı, kulübü siz soktunuz, siz getirdiniz’

Galatasaray eski İkinci Başkanı Abdurrahim Albayrak, Galatasaray Başkanı Burak Elmas için yaptığı açıklamada, “Burak başkanım bu kaosa camiayı, kulübü siz soktunuz, siz getirdiniz” şeklinde konuştu.
Takip et
Abdurrahim Albayrak: ‘Burak başkanım bu kaosa camiayı, kulübü siz soktunuz, siz getirdiniz’
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Galatasaray Divan Kurulu Olağanüstü Toplantısı, Galatasaray Lisesi Tevfik Fikret Salonu’nda gerçekleştiriliyor. Toplantıda açıklamalarda bulunan Galatasaray Kulübü eski İkinci Başkanı Abdurrahim Albayrak, kulübü kaosa Başkan Burak Elmas’ın sürüklediğini ifade ederek, “Çok kötü bir dönemden geçiyoruz. Hepimiz çok üzgünüz. Dün başkanımızı hepimiz üzüntüyle dinledik. Başkanımız, bu kaosu ortadan kaldırmadan seçime gitmek istemediğini ifade etti. Sevgili Burak başkanım bu kaosa camiayı, kulübü siz soktunuz, siz getirdiniz” dedi.

Son 1 aylık süreçten endişeli olduğunu belirten Albayrak, “Sevgili başkanımız bu işlerden haberi olmadığını belirtiyor. Sevgili Galatasaraylılar, dakika dakika, isim isim, mekan mekan tamamından haberim var. Yapma sevgili başkanım. Manzara burada. Tüm Galatasaraylılar görüyor” diyerek konuştu.

“Galatasaray’ın zarar görmemesi gerekir”

Kulübü mevcut vaziyetten çıkarmaları gerektiğini vurgulayan Albayrak, “Galatasaray’ın zarar görmemesi gerekir. Buradan kulübü hep birlikte çıkartmalıyız. Buna zorunluyuz. Bu çatı altındaki herkesin bir görevi var. Ben, elimi taşın altına koyacağım ama bu seçime 2 kıymetli başkan adayımız girecek. Onların hakkıdır” şeklinde konuştu.

Münakaşaların meydana geldiği merhum Başkan Mustafa Cengiz döneminde yönetimden istifa etmemesinin sebebini açıklayan Abdurrahim Albayrak, “Geçen yıl birçok kişi bana istifa etmemi belirtti, bana kızdı. İstifa edemezdim. Çünkü başkanımız ölüm döşeğindeydi. Mustafa Cengiz’e rahmet diliyorum. Mekanı cennet olsun. Onu yapamazdım. Ben bu şekilde bir insan değilim. Galatasaraylıların bir, birlik, birlikte olacağını düşünüyorum. Kim seçilirse seçilsin bu işin içinden çıkacağız. Hem Eşref başkanımız hem de Metin başkanımızı tebrik ediyorum. Kaçmadılar, aslanlar gibi ekiplerini kurdular, hazırlıklarını yaptılar, seçime hazırlandılar. Onları destekleyeceğiz ama seçime kadar endişeliyim, huzursuzum. Kalan sürede bu süreci denetleyecek bir mekanizmayla Galatasaray Divan Kurulu’nun müdahale etmesi gerekir” ifadelerini kullandı.

Futbol takımının geçen sezonu gol averajıyla şampiyonluğu kaçırdığını da söyleyen Albayrak, “Bu yıl bir ara hepimiz düşme hattındaki 2-3 takımı takip eder vaziyete geldik. Galatasaray’da bu şekilde bir şey olabilir mi?” cümlelerine yer verdi.

Oğuzhan Ort – Ozan Buğra Koşar – Mehmet Şirin Topaloğlu

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.