adplus-dvertising

Abdullah Şahin kaç yaşında, nereli? Abdullah Şahin’in Nilgün Belgün’le çocuğu var mı?

Şarkılar Bizi Söyler’in konukları arasında yer alan Abdullah Şahin’in hayatıyla ilgili detaylar merak edildi. Peki, Abdullah Şahin kimdir, kaç yaşında, nereli? Abdullah Şahin kaç defa evlendi? Abdllah Şahin'in kaç çocuğu var? Abdullah Şahin ve Nilgün Belgün'ün kızı Oylum kim? Abdullah Şahin ile ilgili bilgiler..
Takip et
Abdullah Şahin kaç yaşında, nereli? Abdullah Şahin’in Nilgün Belgün’le çocuğu var mı?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Şarkılar Bizi Söyler konukları arasında yer alan Abdullah Şahin’in kim olduğu araştırılıyor. İşte birçok tiyatro oyununda ve filmde rol alan Abdullah Şahin’in hayatı..

ABDULLAH ŞAHİN KİMDİR?

Abdullah Şahin 1 Ocak 1948 yılında Bursa’da dünyaya geldi. Subay bir baba ve öğretmen bir annenin çocuğu olarak dünyaya gelen Abdullah Şahin’in Selçuk ve Haluk Şahin adında iki abisi vardır. Küçük yaşlarda oyunculuğa olan ilgisi ile dikkatleri üzerine çeken Abdullah Şahin Bursa Halkevi’nin Oda Tiyatrosu’nda sahneye çıkmaya başladı. İstanbul Hukuk Fakültesi’nde okuyan abisi Haluk Şahin’in yanına giderek ilerleyen yıllardan konservatuarda tiyatro bölümü okudu.

Tiyatro yapmaya başladıktan sonra Enver Demirkıran ile tanışması Abdullah Şahin’in kariyerinde bir dönüm noktası oldu. Sadece TRT’nin yayın yaptığı dönemde Enver Demirkıran ile birlikte ‘Nokta İle Virgül’ adlı ikili kurup TV ekranında çıkmaya başladılar. İkilinin Nokta İle Virgül tiplemesi ekranlarda çok sevilirken popülariteleri sinema ve gazino salonlarına taşındı.

1982 yılında Nokta İle Virgül tiyatrosunu Enver Demirkıran ile birlikte kurdular. 1983 yılında Enver Demirkıran ile yollarının ayrılmasının ardından Abdullah Şahin yolunda Nokta tiyatrosu adı ile devam etti.

Abdullah Şahin tiyatronun yanı sıra birçok filmde rol almış 2011 yılında kalp ameliyatı geçirmiştir.

ABDULLAH ŞAHİN’İN GENÇLİĞİ

Abdullah Şahin kaç yaşında, nereli? Abdullah Şahin’in Nilgün Belgün’le çocuğu var mı?

ABDULLAH ŞAHİN KİMİNLE EVLİ? NİLGÜN BELGÜN EŞİ Mİ?

Oyuncu ve yönetmen Abdullah Şahin ilk evliliğini kendisi gibi oyuncu olan Nilgün Belgün ile yaptı. 1972 yılında evlenen çiftin bu evlilikten Oylum Şahin adı 1973 yılında bir evlatları oldu.

Abdullah Şahin kaç yaşında, nereli? Abdullah Şahin’in Nilgün Belgün’le çocuğu var mı?

Abdullah Şahin Nilgün Belgün ile boşandıktan sonra ikinci evliliğini 1982 yılında Belgin Şahin ile yaptı. Bu evlilikten 1993 yılında bir erkek evlatları dünyaya gelen çift 30 yıllık ilişkilerini Eylül 2012’de noktaladılar.

EŞİM BANA YEMEK BİLE VERMİYOR

Nokta Tiyatrosu’nun kurucusu Abdullah Şahin, avukatı aracılığıyla İstanbul Aile Mahkemesi’ne sunduğu dilekçesinde eşiyle 1982’de dünya evine girdiklerini ama evliliklerinin artık çekilmez bir hal aldığını belirtti. Ünlü tiyatrocu, 19 yaşında bir de çocukları olduğu eşinin arkadaşlarının yanında kendisine “Sen kimsin, adam mısın?”, “Ben sana bakmak zorunda değilim” diyerek küçük düşürdüğünü kaydetti.

Abdullah Şahin kaç yaşında, nereli? Abdullah Şahin’in Nilgün Belgün’le çocuğu var mı?

Sarıyer Acarlar’daki evinde eşi ve oğluyla birlikte yaşamaya devam ettiğini ancak kendisine bir oda tahsis edildiğini ve bu oda dışındaki diğer odaların kilitli olduğunu ve içeriye giremediğini belirten Şahin, evde iki kişilik yemek yapıldığını, kendisine yemek dahi verilmediğini, odasının temizlenmediğini, eve gelen temizlikçiyi de eşinin odaya sokmadığını belirtti. Şahin, eşinin ilk evliliğinden olan kızı Oylum Şahin’i de eve almadığını, geçtiğimiz yıl kalp ameliyatı geçirdiğini ve sağlık sorunları nedeniyle kendi işlerini yapmakta bile zorluk çektiğini iddia etti.

ABDULLAH ŞAHİN ÇOCUĞU VAR MI?

Nilgün Belgün ve Abdullah Şahin’in Oylum adında bir kızları bulunuyor.

Şahin’in ikinci evliliğinden bir oğlu bulunuyor.

ABDULLAH ŞAHİN FİLM VE DİZİLERİ (YÖNETMEN)

2000 Süper Şamata

1995 Mülayim Üçüz Doğurdu (TV filmi)

ABDULLAH ŞAHİN OYUNCU OLARAK ROL ALDIĞI FİLM VE DİZİLER

1972- Şehvet Kurbanı

1975 Evde Kalmış Kızlar

1976 Ah Ne Güzel Nane Şekeri

1979 Nokta İle Virgül Paldır Küldür

1980 Şaşkın Milyoner

1981 Uyanık Aptallar

1984 Güldürme Beni

1985 Nokta İle Virgül Deh Deh Düldül

1995 Mülayim Üçüz Doğurdu

2000 Süper Şamata

2005 Ispanaktan Nağmeler

2012 Ateşteki Kağıtlar

2014 Mandıra Filozofu

2017 Deli Aşk

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.