adplus-dvertising

Abdullah Öcalan’ın yerine geçmesi beklenen Ali Haydar Kaytan öldürüldü!

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) ve Türk Silahlı Güçlerinin (TSK) Irak’ın kuzeyindeki operasyonunda öldürülen teröristler arasında PKK/KCK’nın kurucularından “Fuat” kod isimli Ali Haydar Kaytan’ın da bulunduğu belirlendi. PKK, bu ölümü gizlemek için, Katan’ın cesedini gömen PKK’lıları da infaz etti.
Takip et
Abdullah Öcalan’ın yerine geçmesi beklenen Ali Haydar Kaytan öldürüldü!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) ve Türk Silahlı Güçlerinin (TSK) Irak’ın kuzeyindeki operasyonunda etkisiz hale getirilen teröristler arasında PKK/KCK’nın kurucularından “Fuat” kod isimli Ali Haydar Kaytan’ın da bulunduğu belirlendi.

Güvenlik kaynaklarından edinilen bilgiye göre, PKK elebaşı Abdullah Öcalan’ın “kendisinden sonra örgütte sözü geçecek kişi” olarak tanımladığı Kaytan’ın etkisiz hale getirilmesi için terörle mücadeledeki en uzun soluklu operasyonlardan biri gerçekleştirildi.

Operasyon korkusuyla devamlı yer değiştiren sözde KCK Yürütme Konseyi Mensubu Kaytan’la alakalı MİT tarafından çok yönlü bir istihbarat çalışması yapıldı. Bu kapsamda insansız hava araçları da kullanılırken öte yandan sahadan da farklı istihbarat bilgileri toplandı. Uzun süreli bir çalışmanın neticesinde MİT ve TSK, Irak’ın kuzeyinde ortak bir operasyon gerçekleştirdi.

Operasyonun sonrasında MİT’in sahada sürdürdüğü istihbarat çalışmalarıyla, etkisiz hale getirilen teröristler arasında Ali Haydar Kaytan’ın da yer aldığı kesin olarak belirlendi.

Abdullah Öcalan’ın yerine geçmesi beklenen Ali Haydar Kaytan öldürüldü!

Cesedi gömen PKK’lılar infaz edildi

Kaytan’ın etkisiz hale getirildiği operasyon ardından yaşananlar da gün yüzüne çıktı. Terör örgütü elebaşlarından Ali Haydar Kaytan’ın ölümü, PKK’dan kopmaların önüne geçmek ve teröristlerin moralini yüksek tutmak maksadıyla gizlendi.

Terörist Kaytan’ın cesedi yalnızca üst düzey kadro tarafından bilinen bir yere gömüldü ve defin işlemini yapan PKK’lılar infaz edildi.

Abdullah Öcalan’ın yerine geçmesi beklenen Ali Haydar Kaytan öldürüldü!

Kaytan’ın terör örgütü PKK ismine canlı bomba eylemi yapacak teröristleri seçtiği, 2016 senesinde Ankara’daki Merasim Sokak ve Güvenpark saldırılarının talimatını verdiği tespit edildi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.