Abdullah Gül, Erdoğan’ın Karşısına Çıkmaya Hazırlanıyor

Son dönemlerde yeni kurulacak partide görev alacağı haberleri ile gündeme gelen Abdullah Gül'ün 2023 yılında Erdoğan'ın karşısına çıkarak cumhurbaşkanı adayı olabileceği öne sürüldü.

Ali Babacan’ın kuracağı partide görev alması beklenen Abdullah Gül’ün 2023 yılında yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday olacağı iddiası gündeme bomba gibi düştü.


BABACAN’IN PARTİSİNDE GÖLGE LİDER OLACAK

Siyaset arenası bu aralar hiç olmadığı kadar hareketli. Bir tarafta kurulacak yeni parti, diğer tarafta kurulacak bu partiye geçmesi beklenen milletvekilleri… Konuyla ilgili her gün yeni bir iddia ortaya atılıyor. Tüm bu tartışmaların gölgesinde Abdullah Gül’le ilgili dillendirilen”2023’te cumhurbaşkanı adayı olacak” şeklindeki iddia, Ankara kulislerinde büyük ses getirdi. Cumhurbaşkanı adaylığını düşünen Gül’ün, Babacan’ın partisinde gölge liderlik yapacağı ve Cumhurbaşkanlığı adaylığının kesin olduğunun da altı çiziliyor.

2018’DE ÇATI ADAYI OLMAK İSTEMİŞTİ

24 Haziran 2018’deki genel seçimlerde muhalefetin çatı adayı olmak isteyen Abdullah Gül, Meral Akşener’in adaylıktan geri çekilmemesi üzerine vazgeçmişti. O süreçte Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ile dönemin Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar’ın Abdullah Gül’ü ziyaret etmesi ve iki ismin Gül’ün ikamet ettiği konutun bahçesine helikopter ile inmesi de çok konuşulmuştu.

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı