Abdülkadir Selvi, Ahmet Davutoğlu’nun Partisi İçin Gün Verdi

Gazeteci Abdülkadir Selvi, Ahmet Davutoğlu'nun partisini 13 Aralık tarihinde kuracağını açıkladı. Selvi, Babacan için de tarih verdi.

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, kurucusu olduğu AKP’den istifa eden eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun 13 Aralık Cuma günü partisinin kuruluş dilekçesini vereceğini öne sürdü.

Selvi, kulislerde dolaşandan farklı isim ve logonun seçildiğini yazdı. Selvi, Davutoğlu’nun kuruluş dilekçesini vermek için İçişleri Bakanlığı’na gitmeyi tercih etmediğini söyledi.

BABACAN DA AY SONUNDA KURACAK

Selvi yazısında, “Partinin tüzük ve programı ise hazır: Seçim barajının kaldırılmasını, dar bölge ya da daraltılmış bölge seçim sistemine geçilmesini, tercihli sistemi savunuyorlar. Başkanlık sistemine karşı çıkıyorlar, ‘pür parlamenter sistemi’ öneriyorlar. Ali Babacan cephesinde ise 300 kişiden oluşan 24 ayrı çalışma grubu kurulmuştu. Hafta sonu itibarıyla çalışmalarını tamamladılar. Yetişebilirse ay sonuna kadar partiyi kurmaya çalışıyorlar. Babacan’ın partisinde bir de ‘üst kurul’ var. Hafta sonu İstanbul’da üst kurul toplantısı vardı. İlk defa parti ismi ve logo orada münakaşaya açıldı. Bir de Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Davutoğlu arasında patlak veren ‘Şehir Üniversitesi’ konusunu ele aldılar. Bu kavgaya girmeme ve konuşmama kararı almışlar” ifadesini kullandı.

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı