adplus-dvertising

ABD’nin PKK’ya yardımı ifşa oldu! Belge belge ortaya çıktı…

ABD Savunma Bakanlığının gelecek seneye ilişkin yayımlanan raporunda skandal bir ayrıntı yer aldı. Türkiye’nin senelerdir mücadele ettiği PKK/PYD’ye yaptığı silah yardımlarıyla büyük tepki çeken ABD’nin şuanda de örgüte yeni eleman temin etmek için kollar sıvadığı gün yüzüne çıktı.
Takip et
ABD’nin PKK’ya yardımı ifşa oldu! Belge belge ortaya çıktı…
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Son olarak Pençe-Kartal operasyonu ile Suriye’nin kuzeyinde ağır darbe alan PKK/PYD’nin yardımına, gene ABD’nin koştuğu ileri sürüldü. Daha önce Suriye’nin kuzeyinde terör koridoru yaratmak için örgüte silah, istihbarat desteği ve eğitim veren ABD, bu defa farklı bir adım atmaya hazırlanıyor. Pentagon’un 2023 senesine ilişkin yayımladığı bütçe raporunda yer verilen bir ayrıntıya göre ABD’nin, örgüte 3 bin 500 kişiyi daha katmayı planladığı gün yüzüne çıktı.

PENTAGON’UN SKANDAL HAMLESİ

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) 813 milyar dolarlık 2023 senesi savunma bütçesinin gerekçelendirme belgelerini yayımladı. Suriye’de ABD’nin desteklediği gruplara 183 milyon dolar ayrılırken, Yenişafak’ta yer verilen habere göre, 2023’te Pentagon’un, hapishane korumaları dahil 3 bin 500 kişiyi daha PKK saflarına katmayı planladığı gün yüzüne çıktı. Böylece Suriye’de Pentagon bütçesinden maaş alanların sayısının 16 binden 19 bin 500’e çıkarılmış olacağı söylendi.

ABD’nin PKK’ya yardımı ifşa oldu! Belge belge ortaya çıktı…

MİLYONLARCA DOLAR MAAŞ BÜTÇESİ

PKK ile Mugavir et-Tavra örgütlerine verilecek 183 milyon dolarlık desteğin 32,1 milyon dolarının eğitim ve teçhizat, 57,4 milyon dolarının lojistik destek, 71,4 milyon dolarının maaş, 15,3 milyon dolarının altyapı harcamaları, 7,5 milyon dolarının ise idame için kullanılacağı kaydedildi.

RAPORDA SİLAH DETAYI

Suriye’deki iki örgüte silah olarak 4 bin AK-47 tüfek (Kalaşnikof), 100 doçka ve 432 PKM tipi makineli tüfek verileceği söylenen belgelerde, örgütlere 3 milyon 439 bin dolar değerinde aralarında el bombalarının da bulunduğu çeşitli mühimmat verileceği bilgisi de yer aldı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.