adplus-dvertising

ABD’nin Nebraska eyaletinde patlama: 4 ölü

ABD’nin Nebraska eyaletinde iki evde yaşanan patlama, yangına neden olurken olay neticesi 4 kişinin yaşamını yitirdiği bildirildi. Yetkililer olayın kundaklama olduğundan şüpheleniyor.
Takip et
ABD’nin Nebraska eyaletinde patlama: 4 ölü
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Nebraska eyaletinde yer verilen ortalama bin kişinin yaşadığı Laurel kasabasında yaşanan olayda iki evi etkileyen bir patlama yaşandığı ve olay neticesi 4 vatandaşın yaşamını yitirdiği bildirildi.

Nebraska Eyalet Polisi yetkilisi Albay John Bolduc olayla alakalı yaptığı açıklamada 4 Ağustos Perşembe günü sabahın erken saatlerinde, bir evde patlama olduğuna dair acil yardım hattına gelen bir çağrı neticesi olay yerine giden itfaiye ekiplerinin evde bir kişinin cesedini bulduklarını belirtti.

Evdeki yangına müdahale eden itfaiye ekiplerinin çevredeki vatandaşlardan, birkaç blok ötedeki evde başka bir patlama yaşandığına dair ihbar aldığını ifade eden John Bolduc burada ise ölmüş 3 kişinin bulunduğunu söyledi.

Albay Bolduc öte yandan olay sonrası bir adamın gümüş rengi bir araçla kasabadan ayrılırken görüldüğünü ve kendisinin olayın zanlısı olarak kabul edildiğini söylerken olayla alakalı soruşturmanın yürütüldüğünü bildirdi.
Görgü tanıkları patlamadan önce silah sesleri işittiğini belirtirken yetkililer olayda yaşamını yitirenlerin kimlikleri ya da nasıl öldüdükleri konusunda henüz bir açıklama yapmadı.

İtfaiye ekiplerinin ifadesine göre her iki evde de çıkan yangınlarda yanıcı madde kullanıldığını belirlendi. Bu sebeple eş zamanlı meydana gelen her iki olayın birbiri ile bağlantılı bir kundaklama vakası olduğundan şüpheleniliyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.