adplus-dvertising

ABD’nin kripto para planı!

18 Ocak 2022, 10:45 tarihinde eklendi
ABD hükümeti kripto para için yeni hamle hazırlığında. Hükümetin 20 Ocak’tan itibaren düşüşe geçen kripto para birimleri ile ilgili önemli karar alması bekleniyor.
Takip et
ABD’nin kripto para planı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Geçen sene daha sağlıklı bir yapıya kavuşması için kripto paralara ilişkin mühim adımlar atıldı. Bu adımların en çok konuşulanı ise ABD’de kripto para endüstrisini de ilgilendiren maddelerin de olduğu 1,2 trilyon dolarlık altyapı paketi oldu. Blockchain ağında faaliyet gösterenlerden rapor talep edebilmesi ve bu faaliyette bulunanların kazançları üstünden vergi alınmasının yolunun açıldığı tasarının bu ay yasallaşması bekleniyor.

ABD’nin kripto para planı!

Bununla beraber ABD, kripto paralar için mühim bir karar daha almaya hazırlanıyor. Hükümet 20 Ocak’ta kripto para birimlerinin vaziyetini farklı boyutları ile masaya yatırmaya hazırlanıyor. Yoğun karbon ayak izi nedeniyle ağır münakaşalara konu olan Bitcoin bütün yönleriyle ele alınacak.

ABD’nin kripto para planı!

20 OCAK’TA BITCOIN İÇİN TOPLANIYORLAR

Kripto para madenciliği operasyonlarının maruz kaldığı enerji tüketiminin neticelerini incelemek için ABD’de bir meclis oturumu organize ediliyor. Gerçekten de, Enerji ve Ticaret Komitesi’nin Gözetim ve Soruşturma Alt Komitesi, Meclis Komitesine göre 20 Ocak Perşembe günü konuyla alakalı bir kamuya açık oturum yapacak. Alınan bilgilere göre Enerji ve Ticaret Komitesi’nin Gözetim ve Soruşturma Alt Komitesi, 20 Ocak 2022 Perşembe günü saat 10.30’da hem yüz yüze hem de uzaktan katılımı içeren karma bir duruşma yapacak.

Soruşturma “Kripto Para Biriminin Temizlenmesi: Blockchainlerin Enerji Etkileri” başlığı altında yürütülecek. Özellikle Alt Komite, gelecekte çevresel zararlar ve kaygılar yaratabilecekleri öncülüyle blockchainlerin enerji tüketimi hakkında bilgi edinme hususuna önem veriyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.