ABD’nin Erdoğan’ı kınama mesajına Ak Parti’den sert cevap!

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, “ABD Dışişleri Bakanlığı’nın Sayın Cumhurbaşkanımızı hedef almasını şiddetle kınıyoruz. Cumhurbaşkanımızı anti-semitizmle suçlamak mantıksız ve doğru olmayan bir yaklaşımdır. Bu Cumhurbaşkanımız ile ilgili söylenmiş bir yalandır” şeklinde konuştu.
Takip et
ABD’nin Erdoğan’ı kınama mesajına Ak Parti’den sert cevap!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Çelik’in Twitter hesabından yaptığı açıklamalar şöyle:

ABD Dışişleri Bakanlığı’nın Sayın Cumhurbaşkanımızı hedef almasını şiddetle kınıyoruz. Cumhurbaşkanımızı anti-semitizmle suçlamak mantıksız ve doğru olmayan bir yaklaşımdır. Bu Cumhurbaşkanımız ile ilgili söylenmiş bir yalandır.

Cumhurbaşkanımız anti-semitizme karşı çok kuvvetli mesajlar vermiştir ve vermeye devam etmektedir. Anti-semitizmi ve İslam düşmanlığını mücadele edilmesi gereken nefret suçlarının başına koymaktadır.

Netenyahu hükümetinin zulmüne destek verenlerin kendi vicdan açıklarını Cumhurbaşkanımız ile ilgili yalan belirterek kapatması mümkün değildir.

ABD Dışişleri bu açıklamasıyla, Sn Cumhurbaşkanımızın Yahudilere karşı sözler sarf ettiği biçiminde yalan bir beyanda bulunmuştur. Bu tavır ABD’nin İsrail’e verdiği orantısız ve haksız desteğin neticeleriyle yüzleşmekten kaçtığını ortaya koymuştur.

Filistin’de çocukları ve sivil mazlumları katledenlere duyulan tepki her bakımdan haklıdır ve insanlık gereğidir. Bu noktada susanların bize laf söylemeye hakları olmadığı gibi çarpıtma yapmaları hadlerine değildir.

Cumhurbaşkanımızın Filistinlileri katledenlere karşı olmasının Musevi karşıtlığı olmadığını izah etme gereği bile duymuyoruz. Ama Filistinlileri katledenlere karşı çıkmayı anti-semitizm olarak yaftalayanların Filistin düşmanı olmadıklarını izah etmeleri lazım.

“Holokost” felaketinin bizim dönemimimizde müfredata girmiş olması bile başlı başına Sn Cumhurbaşkanımızın ve partimizin “anti-semitizm”e karşı olduğunun kuvvetli bir göstergesidir.

Filistinli çocukların katledilmesine “İsrail’in kendisini savunma” hakkı diye destek veren ABD sözcüleri, çatışmayı sonlandırma çabalarından bahsederek Cumhurbaşkanımızı kendi görüşlerine katılmaya davet ediyor…

Dünyanın vicdanı olan insanlar bütün ülkelerin başkentlerinde Cumhurbaşkanımızın görüşleriyle aynı biçimde İsrail zulmünü protesto ediyor. Cumhurbaşkanımızı eleştirenlerin esas kendi görüşlerinden vazgeçmeleri gerekiyor.

ABD Dışişlerini, Cumhurbaşkanımızın görüşlerini dikkatle dinlemeye davet ediyoruz. Bu açıklamayı yapanlar Cumhurbaşkanımızı dikkatle dinlerse adalet ve barış için adım atmış olacaklardır.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.