ABD’nin ‘Bağdadi Öldürüldü’ Açıklamasını IŞİD Doğruladı!

Geçtiğimiz günlerde ABD Başkanı Donald Trump tarafından IŞİD'in lideri Bağdadi'nin öldürüldüğü açıklamıştı. IŞİD, Bağdadi'nin öldürüldüğünü doğruladı.

Geçtiğimiz günlerde ABD’nin Suriye’nin İdlib şehrinde yaptığı operasyonda Bağdadi’nin öldürüldüğü duyurulmuştu. Hava destekli operasyonda, terör liderinin konakladığı mekan yok edilmişti. ABD Başkanı Donald Trump ise, “Ağlayarak bir tünele girdi ve orada kendisini havaya uçurdu” açıklamasını yapmıştı.


IŞİD Lideri Bağdadi ve sözcüsü Muhacir’in öldürüldüğüne yönelik iddiaları, IŞİD doğruladı. Terör örgütüne yönelik haberler yayınlayan bir internet sitesinde IŞİD, yayınladığı bir ses kaydıyla ölüm haberlerini doğruladı.

BAĞDADİ’NİN ÖLÜM HABERİNİ DÜNYAYA TRUMP DUYURMUŞTU

ABD Başkanı Donald Trump, Bağdadi’nin İdlib şehrindeki bir karargahta köşeye sıkıştırıldığını ve kendisini havaya uçurduğunu tüm dünyaya duyurmuştu. Terör örgütü IŞİD’in duyurularını yapan bir internet sitesi ise, bir ses kaydı yayınladı ve ölüm haberinin doğru olduğu açıklandı. IŞİD ayrıca terör örgütünün yeni liderinin de İbrahim El Kureyşi olduğunu açıkladı.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı