ABD’nin Ardından İngiliz Askerler de Suriye’den Çekilecek

ABD askerlerinin Suriye'nin kuzeyinden çekilmesinin ardından İngiliz askerlerin de bölgeden çekileceği haberi geldi. TSK bölgede Barış Pınarı harekatını yapacak
ABD’nin Ardından İngiliz Askerler de Suriye’den Çekilecek
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Türk Silahlı Kuvvetleri uzun zamandır hazırlık yaptığı Suriye’nin doğusuna gerçekleştirilecek operasyon için ‘ateş’ talimatını bekliyor. Bölgede sıcak dakikalar yaşanırken Amerika, Türkiye’nin Suriye hududuna yakın bölgelerden çekilmeye başladı. Çekilme ardından telaşa kapılan terör örgütü YPG bölgede tek başına kaldı. Amerika’nın kararının ardından ise İngiltere de bölgeden çekilmek için harekete geçti. İngiliz medyasının açıkladığı haberde İngiliz Özel Kuvvetleri’nin bölgeden çıkacağı bildirildi.

İNGİLİZLER DE BÖLGEDEN ÇEKİLECEK

The Times’ın haberine göre, Amerikan kuvvetlerinin bölgeden ayrılması durumunda, aktif vazife için orada yer alan yüzlerce İngiliz Özel Kuvvetleri askerinin de bölgeden ayrılmaya başlayacağı belirtildi.

BARIŞ PINARI HAREKATI İÇİN START VERİLDİ

Suriye’nin kuzeydoğusunda gerçekleştirilecek Barış Pınarı harekatı için start verilmesiyle bölgede hareketlilik artmaya başladı. 50 araçlık sevkıyatın başlamasıyla somut hamlelerin yapıldığı bölgede her geçen dakika hareketlilik artıyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.