ABD’li Sporcu, Diz Çökerek Donald Trump’ı Protesto Etti

Pan Amerikan Oyunları eskrim dalında altın madalya kazanan sporculardan Race Imboden, milli marş sırasında ABD Başkanı Donald Trump'ı diz çökerek protesto etti.

ABD’li sporcuların Donald Tump’a yönelik protestoları devam ederken akıma uyan son isim Race Imboden oldu. 20 yaşındaki sporcu, milli marş sırasında diz çökerek Trump’ı protesto etti.

“DEĞİŞİMİ TALEP ETMELİYİZ”

Bu hareketiyle tüm dikkatleri üzerine çeken Imboden, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Değişimi talep etmeliyiz. Bu hafta Pan Amerikan Oyunları’nda ABD’yi temsil etme onuruna eriştim. Eve altın ve bronz madalya ile dönüyorum. Bununla birlikte gururum, benim için çok kıymetli olan ülkemin çok sayıdaki eksikliğinden dolayı kısa sürdü” ifadelerini kullandı.

ABD’li Sporcu, Diz Çökerek Donald Trump’ı Protesto Etti

“ANIMI FEDA ETTİM”

Açıklamasının devamında “Irkçılık, silah kontrolü, göçmenlere kötü muamele ve nefret yayan bir başkan bu uzun listenin başında yer alıyor” satırlarına yer veren genç sporcu, şöyle devam etti: “Ele alınması gerektiğine inandığım sorunlara dikkat çekmek için bugün, podyumun tepesindeki anımı feda ettim. Herkesi platformlarını güçlendirme ve değişim için kullanmaları yönünde teşvik ediyorum.”

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı