ABD’li Senatörler Trump’a Mektup Yazdı: Erdoğan Davetini Geri Çek

ABD'de Demokrat ve Cumhuriyetçi senatörler Donald Trump'a Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ziyaretinin iptal edilmesi çağrısını yaptılar.
ABD’li Senatörler Trump’a Mektup Yazdı: Erdoğan Davetini Geri Çek
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

ABD Temsilciler Meclisi’nin Demokrat ve Cumhuriyetçi mensupları, Başkan Donald Trump’a gönderdikleri bir mektupta Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Washington ziyaretine karşı çıktıklarını söyledi.

DAVET GERİ ÇEKİLSİN ÇAĞRISI

İkisi Cumhuriyetçi, 15’i Demokrat 17 Temsilciler Meclisi mensubunun imzaladığı mektupta Trump’a “Mevcut şartlar göz önünde tutulduğunda, Erdoğan’ın ABD’yi ziyaret etmesi son derece uygunsuz bir olaydır. Bu davet geri çekilmeli” çağrısı gerçekleştiriliyor.

BARIŞ PINARI HAREKATI’NI FELAKET OLARAK TANIMLADILAR

Temsilciler Meclisi Dış İlişkiler Komisyonu Başkanı Demokrat Eliot Engel’in liderlik yaptığı mektupta Türkiye’nin Suriye’nin kuzeydoğusuna dönük olarak yaptığı askeri operasyonun ABD ulusal güvenliği bakımından ‘felaket niteliğinde sonuçlar’ doğurduğu ve NATO içinde derin çatlakların meydana gelmesine sebep olduğu bildirildi.

Eliot Engel, Ekim ayının bitiminde Temsilciler Meclisi’nde kabul edilen ve Türkiye’ye dönük yaptırımların devreye alınmasını öngören kanun tasarısını hazırlayan Kongre üyeleri arasındaydı.

Söz hususu tasarıda Suriye operasyonu sebebiyle Türkiye’deki kişi ve kurumlara dönük bir dizi yaptırımın devreye alınması isteniyordu.

  • abd
  • donald trump
  • recep tayyip erdoğan
Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.