Abdelhak Nouri, 2 yıl 9 ay sonra komadan çıktı

2 yıl 9 ay önce maç esnasında yaşadığı kalp rahatsızlığı sonrası komaya giren Ajax’lı Abdelhak Nouri’nin uyandığı açıklandı.

Ajax ile Werder Bremen arasında 8 Temmuz 2017’de oynanan hazırlık maçında Nouri, 72. dakikada rahatsızlık yaşamıştı. Kalp ritmi bozukluğu sebebiyle yerde kalan futbolcuya 20 dakika kalp masajı yapılmıştı.

Kulüpten yapılan açıklamada, 20 yaşındaki oyuncunun beyninde kalıcı ve ciddi hasar tespit edildiği ifade edilmişti.

Daha sonra komaya giren ve o dönem 20 yaşında olan genç futbolcu yeme, konuşma, yürüme yetilerini kaybetmişti. Nouri’nin ağabeyi Abderrahim, bugün Hollanda basınına yaptığı açıklamada, “Artık komada değil. Hapşırıyor, kaşlarıyla da bize sinyal veriyor. Yemek yiyebiliyor. Henüz yataktan kalkacak kadar iyi değil” ifadelerini kullandı.

Nouri’nin komadan uyanması, spor dünyasının yüzünü güldürürken genç futbolcunun corona virüs salgınında uyanmasına dikkat çekildi.

Nouri için yapılan yorumlar

Abdelhak Nouri, 2 yıl 9 ay sonra komadan çıktı Abdelhak Nouri, 2 yıl 9 ay sonra komadan çıktı Abdelhak Nouri, 2 yıl 9 ay sonra komadan çıktı Abdelhak Nouri, 2 yıl 9 ay sonra komadan çıktı Abdelhak Nouri, 2 yıl 9 ay sonra komadan çıktı

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı