ABD’den Venezuela’ya Yeni Yaptırımlar

ABD Başkanı Donald Trump, Venezuela hükumetine çok sayıda yeni yaptırım uyguladı. Yeni yaptırımların Venezuela hükumetine çok daha fazla zarar vermesi bekleniyor.

ABD Başkanı Trump, Venezuela Cumhurbaşkanı Nicolas Maduro’nun istifa baskısını arttırmak amacıyla bir dizi yeni yaptırım kararını imzaladı. ABD, halihazırda Cumhurbaşkanı Maduro’yu tanımayan 50 ülkeden birisi. ABD ve diğer 50 ülke, daha önce kendisini cumhurbaşkanı ilan eden Ulusal Meclis Başkanı Juan Guaido’yu ülkenin resmi lideri olarak görüyor.


YENİ YAPTIRIMLAR NELER?

Başkan Trump, ABD’de bulunan Venezuela hükumetine ait tüm mal ve mülklere el konulduğunu ve hiçbir şekilde geri devredilemeyeceğini, bundan sonra da ülkede Venezuela hükumetine ait hiçbir varlığın bulunamayacağını belirten emirlerini yayınladı. Ayrıca Venezuela hükumetine yakınlığı olan hiçbir kişi de ABD’de mal sahibi olamayacak.

YAPTIRIMLARIN AMACI NE?

Yaptırımlar, yalnızca ABD sınırları içerisindeki hükumet varlıklarını kapsıyor gibi gözükse de, aynı zamanda Venezuela hükumetiyle iş birliği yapan tüm birey, şirket ve ülkeleri de tehdit ediyor. Bu da Maduro’nun üzerindeki baskıyı daha da arttırıyor.

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı