ABD’den Türk Turizmcileri Sevindirecek Güncelleme

Amerika Birleşik Devletleri’nin Türkiye’ye yönelik yaptığı seyahat güncellemesi bu yıl yumuşatıldı. Kendi vatandaşlarına ülkelerin güvenlik seviyesine göre seyahat önerisinde bulunan bu güncelleme ile Türkiye’ye daha fazla ABD’li turist gelmesi bekleniyor.

Amerika Birleşik Devletleri’nin Türkiye’ye yönelik her yıl yaptığı seyahat güncellemesi bu yıl yumuşatıldı. Çok daha turistin ülkemize gelmesine vesile olacak bu güncelleme, ABD’nin kendi vatandaşları için yaptığı bir öneri niteliğinde.

ÜLKELERİN GÜVENLİK DERECESİNE GÖRE BELİRLENİYOR

Amerika Birleşik Devletleri’nin düzenli aralıklarla yaptığı bu güncelleme ülkemiz için 2016 yılından beri sert bir noktadaydı. Özellikle son yapılan, ”Türkiye’nin doğu illerine gitmeyin.” uyarısından sonra ABD’nin böyle bir adım atması turizmciler tarafından mutlulukla karşılandı.

Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) Başkanı Müberra Eresin, ABD’den gelen turist sayısının 2015 yılında 798 bin,  2016 yılında 459 bin, 2017 yılında 329 bin, 2018 yılında 448 bin olarak açıkladı.

Bu rakamların her geçen gün daha da artmasını beklediklerini ifade eden Eresin, ”Ülkemizde gerçekleşen konferanslarda, toplantılarda ABD’lilerin artık ülkemize rahatça gelebilecekler. 2. seviyeye çıkarılmamız Almanya, Fransa, İngiltere gibi ülkelerle aynı güvenlik kategorisinde olmamız demek.” diyerek artık Türkiye’nin, ABD’li turist ve iş insanlarını artık daha kolay ağırlayabileceğini kaydetti.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı